Batuma Arabayla Geçiş Şartları

Araçla Batum’a birkaç sefer geçiş yaptım. Bunlardan bir tanesini saymazsak çoğunlukla herhangi bir sorun yaşamadığımı belirtmek istiyorum. Batum’a geçişle ilgili aklınıza gelen her konuyu bana danışabilirsiniz. En son geçişimden bu yana da çok fazla zaman geçmediği için bilgilerimi eskimeden buradan paylaşmak istedim.

Batuma Giriş Şartları 2018

Batum’a giriş yapmak için sadece kimliğiniz ve 15 tl lik çıkış ücreti yeterli olmaktadır. Bu sebepten çıkış yapmak istediğiniz de kimliğinizle gidiyor olmanız yeterlidir. Aynı zamanda deforme olmuş kimlikler kabul edilmediği için kimliğinizi yeniden kaplatmanız gerekebilir. Peki Batum’a araçla nasıl gidiliyor?

Batum’a Arabayla Gitmek

Araçla Batum’a gitmek için kimliğiniz ve aracınızın belgelerinin tam ve eksiksiz olması gerekmektedir. Aynı zamanda araç sahibinin muhakkak aracının başında seyahat ediyor olması şarttır. Kaç kişi seyahat ederseniz edin. Araçta yalnızca geçiş esnasında bir kişi kalması istenmektedir.

Araçta kalan kişilerin sınırı yürüyerek geçmesi isteniyor. Bunun için araç kimin üzerineyse o kişinin aracı ile devam etmesi gerekmektedir.

Başkasının Arabasıyla Batum’a Gitmek

Sizin üzerinize olmayan bir araba ile Batum’a geçiş yapmak istiyorsanız bu sefer de noter onaylı izin belgesi gerekiyor. Bu belgeyi daha önceden noterden onaylatarak geçiş yapabilirsiniz. Batum’a geçiş yapmak için izin belgesiyle beraber kimliğiniz ve geçiş harcını yatırmanız gerektiğini hatırlatalım.

Batum’la ilgili kafanıza takılan her türlü soruyu yorumlarda yazabilirsiniz. Merak ettiğiniz soruları kısa bir süre içerisinde cevaplandıracağım. Herkese mutlu haftalar…

YasinAbi

Yasin abi; gezmeyi, araştırmayı, okumayı, kitap kapağı ve kahve fincanı yerine kitapların içindeki bilgileri paylaşmayı seven bir kişilik...

Batuma Arabayla Geçiş Şartları (3 Yorum)

Yorum Yaz

    • Herhangi bir sorun olmaz geçebilirsiniz. Sadece yurt dışı çıkış harcı alıyorsunuz ve ruhsatınızı gösteriyorsunuz. Çıkış harcı 15 tl dir.

  1. merhaba ben baskasini araciyla gurcustan giria yaptim noter tastikle cikis yapamak istiyorum ama arac bir sure burda kalacak aracsizda cikis yapabilirmiyim yoksa aracla cikus yapmam gerek

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın