Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

İnsanların modern hayatta pek çok ihtiyacını karşılarken kullandıkları kredi kartları ödeme kolaylığı sağlaması veya aldığımız ürünlerin tutarlarını taksitlendirmesiyle hayatlarımızı kolaylaştırmaktadır. Ancak bazen bu katların kontrolsüz kullanımı veya gelirde yaşanan olumsuz değişiklikler kredi kartı borçlarının düzenli olarak ödenmesini güçleştirebilir. Keza kredi kartı kullanıcılarının yüzde atmışbeşlik bölümü kredi kartlarının aylık ekstre ödemelerini gerçekleştirememekte, asgari ödemesini yapmakla yetinmektedir.

Kart Borcu Nasıl Taksitlendirilir ?

Eğer bir süredir kredi kartı borç veya taksitlerini ödemekte güçlük çekiyorsanız bankanıza başvurarak ödemelerinizi yapılandırabilir, bankanın uygun gördüğü taksitlerle ödemelerinizi yapabilirsiniz. Yalnız bu durumun sicilinize olumsuz yansıyacağını ve kredi notunuzu düşüreceğini belirtmekte fayda var. Her ne kadar kredi kartı borcu yapılandırma bizi bir süre rahatlatacak olsa da bu tür dezavantajlarını da göz önüne almak gerekir.

Kart Borcunu Yapılandırma

Kredi kartı borcumu nasıl yapılandırabilirim? Diye sorduğunuzda öncelikle bankanızı atamanız gerektiğini belirtelim. Eğer en az üç aydır düzenli ödeme yapamadıysanız bankanız kredi kartı toplam borcunuzu taksitlere bölerek size ödeme kolaylığı sağlar. Ancak bunun karşılığında yeni faiz oranları da uygulanacaktır. Tabii ki borcunuzun yasal takibe girmesi riskine karşılık biraz faizle de olsa ödemelerinizi yapabilmeyi tercih edersiniz. Bankayla görüştüğünüzde bankanız da müşterisini mağdur etmemek ve müşteri kaybetmemek adına eğer kullanıcı sicilinizde de olumsuz bir durum yoksa başvurunuzu kabul edecektir.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın