Trüf Yağı Nedir Nerede Kullanılır Nasıl Yapılır

Gün geçmiyor ki bir yenilik üzerine konuşmayalım. Bu sefer trüf yağı internette son zamanlarda en çok aranılan ve en çok merak edilen konu başlıkları arasında yer almış. Hal böyle olunca trüf mantarından üretilen bu yağı sizler için araştırdık. Gerçekten üretilirse o kadar para kazandırıyor mu? Yoksa ara ara çıkan şehir efsanelerini mi andırıyor?

Hatırlayanlar olacaktır, bir dönem altın çilek efsanesi ortaya çıkarılmış ve çok şifalı olduğu söylenerek çok yüksek fiyatlardan satışı yapılmıştı. Hala altın çileğin kilosunun çok ucuz olmadığını söyleyebiliriz. Daha sonrasında ise fidanları yayılınca herkes tarafından bahçede yetiştirebilir bir hal almıştı.

Trüf Yağı Nedir

Trüf yağından önce trüf mantarından bahsetmek gerekiyor. Bilinen adının dışında siyah elmas olarak da tanınan trüf mantarı nadir olmasının yanı sıra son derece pahalı olması nedeniyle de her geçen gün ününe ün katıyor. Yerin altında yetişen bu mantarı tüketmek için ciddi miktarda para vermeniz yetmiyor. Aynı zamanda taze olarak tüketmek için illa ki zamanla yarışmak durumunda da kalabiliyorsunuz. Aynı zamanda trüf mantarının dünyada en çok Fransa’da üretiminin yapıldığını da hatırlatalım.

Trüf Yağı Nasıl Yapılır

Trüf mantarının yağının elde etmesi ile birlikte sofralarda yer bulduğu gibi zeytinyağına katkı olarak da satışı yapılıyor. Zaten zeytin yağının yoğunluk oranına göre fiyatın düştüğünü görmekte mümkün oluyor. Buna rağmen ne kadar düşükte olsa küçük şişelerinin (200 ml) 150 – 300 tl civarında satışa sunulması da dikkat çeken bir diğer husus…

Trüf Yağı Satın Al

Trüf yağı satın almak için internette satılan güvenilir adresleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Bilinen markalardan ziyade çoğunlukla Avrupa’dan getirildiği için en kaliteli markanın adını öğrenmek için yabancı kaynakları araştırmak ve yorumları okumakta şart. trüf yağı nerede satılır sorusunun en mantıklı cevabını bu şekilde vermenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Trüf Yağı Nerede Kullanılır

Oldukça farklı ve yoğun bir aroması bulunduğu için hemen hemen tüm yemeklerde kullanılabilen trüf yağını çiğ olarak tüketmek en fazla tavsiye edilen yöntemleri arasında yer alıyor. Trüf yağını da daha çok makarna ve salataların üzerine piştikten sonra ilave ederek tüketilmesi gerektiği söyleniyor. Fiyatına oranladığımız zaman oranının çok iyi tutturulması gerektiğini söylemeye gerek duymuyoruz.

Trüf Yağı Faydaları

Geldik en merak edilen ikinci soruya (birazdan tekrar trüf yağı fiyat) konusunun altını çizeceğiz. Trüf yağı içerik olarak çok yoğun bir protein kaynağıdır. Tabi ki küçük baş bir hayvan fiyatına sadece mantar yağı almak saçma geleceği için afrodizyak özelliğinin daha ön plana çıktığını da söylemekte fayda görüyoruz. Afrodizyak özelliği ile bilinen trüf yağı daha çok kozmetik sektöründe kullanılmaya başlanmamasına rağmen adından sıklıkla bahsettiriyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir