Devre Dışı Bırakılan Instagram Hesabını Açma

Devre dışı bırakılan Instagram hesabını açma işlemi ile birlikte kapatılan hesabınızı tekrar aktif hale getirip eskisi gibi kullanabilirsiniz. Kapatılmış Instagram hesabını açmak için takip etmeniz gereken 5 basit ve etkili adım vardır. Bu adımlar ise şu şekildedir;

Devre Dışı Bırakılan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

 • Adım 1: İlk olarak devre dışı bırakılan Instagram hesabını açma için uygulamayı açın ve kimlik bilgileriniz ile giriş yapmayı deneyin.
 • Adım 2: ‘’Hesabınız Devre Dışı Bırakıldı’’ şeklinde bir yazı görürseniz bilgisayarın web tarayıcısına https://help.instagram.com/contact/606967319425038 adresini girin.
 • Adım 3: Açılan sayfaya adınızı, kullanıcı isminizi, e-post adresini ve telefon numarasını yazın.
 • Adım 4: Sayfanın son bölümünde bulunan alana itiraz talebinizi yazın.
 • Adım 5: Formu doldurduktan sonra ‘’Gönder’’ seçeneğine tıklayın. İtirazınız Instagram’a gönderilir; inceleme işlemleri sonunda uygulama üyeliğinizin açılmasını uygun görürse size bildirim gönderir.

devre dışı bırakılan instagram hesabı

Kapatılan Instagram Hesabı Ne Zaman Açılır?

Kapatılan Instagram hesabı açılma süresi yaklaşık 1 haftayı bulabilir. Yapılan incelemeler sonucunda size geri bildirim gönderirler.

Dondurulan Instagram hesabı açılma süresi ise 24 ile 48 saat sürebilir. Yaklaşık 2 gün bekledikten sonra dondurduğunuz hesabı tekrar açabilirsiniz. Tekrar dondurma işlemi yapmak isterseniz 1 hafta beklemeniz gerekir.

devre dışı bırakılan instagram açmak

Instagram Hesabı Yeniden Nasıl Etkinleştirilir?

 • Adım 1: İlk olarak Instagram hesabı yeniden etkinleştirme için hesabı geçici olarak kapattığınızda işlemin tamamlanması 1-2 saat sürebilir. Bu süre zarfında üyeliğinizi aktifleştiremezsiniz.
 • Adım 2: Uygulamaya giriş yapın.
 • Adım 3: Kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi ya da telefon numaranızı girin. Alt kısma ise şifrenizi yazın. (Şifrenizi hatırlamıyorsanız ‘’Şifremi Unuttum’’ bölümüne tıklayın.)
 • Adım 4: ‘’Giriş Yap’’ bölümüne tıklayın.
 • Adım 5: Üyeliğiniz ne kadar süre kapalı olduğuna bağlı olarak güncelleme gelmiş ve kullanım koşulu şartlarını kabul etmeniz gerekebilir.
 • Adım 6: Hesaba giriş yaptığınızda üyeliğiniz tekrar aktif hale gelir. Ekstradan bir şey yapmanıza gerek kalmaz.

Not: Instagram üyeliğinizi kalıcı olarak sildiyseniz tekrar etkinleştirme işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olmaz.

Instagram Hesabı Neden Askıya Alınır?

Instagram hesabının askıya alma nedeni genelde spamdan kaynaklanır.  Askıya alınanların geneli spam nitelikli ya da sahte hesap oldukları için güvenlik riski oluştururlar.

Hesabın ele geçirildiği düşünülürse kötü amaçlı etkinliği azaltmak ya da durdurmak için üyeliği askıya alma ihtimalleri bulunur.

Üyeliğin taciz ile ilgili kuralları ihlal etme durumunda hesabı askıya alabilirler. Bazı durumlarda hesabı kalıcı olarak askıya alma durumu bulunur.

Instagram Hesabını Sildikten Sonra Tekrar Açılır Mı?

Instagram hesabını sildikten sonra https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 adresine giriş yapıp formu doldurmanız gerekir. 48 saat içinde inceleyip size geri dönüş yaparlar.

Bilgileriniz doğruysa mail adresinize link yollayacaklar, linke tıklayıp yeni şifrenizi belirlediğinizde uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Yorum yapın