İlişkilerde Karşılıklı Güven Nasıl Kazanılır ?

Bir ilişkiniz var, her şey harika gidiyor ama siz hala eşinize tamamen güvenmek için kendinizi yeterince güvende hissetmiyorsunuz. Asıl soru neden böyle olduğu değil, o güvenliği nasıl bulacağınızdır. Bunun için biraz çalışmanız gerekecek ama sonunda o noktaya geldiğinizde ruhunuz için büyük bir mutluluk ve sevinç ile ödüllendirileceksiniz.

İlişkilerinizde Güven Elde Etmenin Yolları

Eşinizin aklından geçenleri eşiniz bilir, siz değil.

Çiftlerin genelde karşılaştıkları ilk problem gelecek hakkında, sevdikleri/nefret ettikleri şeyler hakkında ya da günlük etkinlikleri hakkında çok fazla derin sohbet etme isteğinde olmamalarıdır. Ve belli bir noktaya gelindiğinde, çiftlerden birisi için bu durum yeterli gelmemeye başlar ve artık eşinin her hareketini kendisine göre yorumlamaya uğraşır. Bu durumdan kesinlikle kaçınılmalıdır çünkü devam edilmesi halinde genelde anlamı olmayan kavgalarla sonuçlanır.

Mükemmel bir ilişki yoktur.

Mükemmel ilişkiyi, mükemmel erkeği, mükemmel kadını, mükemmel vücudu ya da mükemmel gözleri aramaktan vazgeçin. Eğer sizi seviyorsa, iyi ve kötü günde yanınızda oluyorsa, gecenin2′sinde size dondurma almaya çıkıyorsa zaten mükemmel kişiyi bulmuşsunuz demektir. Her ilişkiyi darmadağın eden, etrafımızdaki güzellikleri görmemizi engelleyen ve ilişkide sorunların yaşanmasına sebep olan şey ilişkinin nasıl olması gerektiğine dair çizdiğimiz ve sadece aklımızda olan o resimdir. Herkes kendine has şekilde mükemmeldir, yapmanız gereken çıkıp, bu noksanlık içerisindeki mükemmeli bulmaya çalışmaktır.

Geçmişinizi kapının dışında bırakın.

Erkek veya kız arkadaşınıza sürekli eski sevgilinizin sizi incitmek için yaptığı şeyleri anlatırsanız, nasıl bir ilişkiniz olabilir ki? Tabii ki sizi incitmiştir; zaten bu yüzden artık birlikte değilsiniz! Sizi aldatmış olsa da, size yeterince ilgi göstermemişse ya da sadece onun için yeterince iyi olmadığınız için ayrılmışsa bile yine de kalbinizi kırmıştır.

Ortada problem yokken, olması için uğraşmayın!

Eğer ilişkinizde şimdiye kadar bir problem yaşamadıysanız, kavga etmek için bir problem yaratmanın yollarını aramayın: klozet kapağı hala açık, diş fırçası ortasından sıkılmış, meyve suyu ılık ya da bira açacağı olması gereken yerde değil. Eşinizin yaptığını düşündüğünüz küçük “problemleri” affetmeye başlayın, sizin ona ne gibi problemler yarattığınızı asla bilemezsiniz! Ufak kavgalar çok önemli değildir, ama kavgalar sıklaşıyorsa hatta her gün oluyorsa hiç kimsenin tamir edemeyeceği gedikler açılmaya başlayabilir.

Başınıza gelen olumlu gelişmelere odaklanmaya başlayın.

Hepimiz farklıyız, hepimiz farklı beklentilere sahibiz ama bunları sevdiğimiz şekilde birlikte yaparsak, o zaman hepimiz kolayca mükemmel ilişkiye sahip olabiliriz. Eğer şu anda bir probleminiz varsa, geleceğe iyimser bir şekilde bakın; geçmişte bir problem yaşamışsanız bugün için şükran duyun. Birlikte paylaştığınız her güzel an için şükredin ve başınıza gelen her güzel an için minnettar olun. Çünkü gelecekte ne olursa olsun o anı minnetle anacaksınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir