SaltBae Nedir ? Saltbae Etiketi Ne Anlama Gelir ?

Nusret Gökçe’nin adını duyman yoktur. Restoranı ve et yemekleri (özellikle fiyatları) ile onu tanıma imkanınız yoksa da internette dolaşan video ve fotoğrafları ile adını sıklıkla duyduğumuzu söyleyebiliriz.

Ünü ülkemiz sınırlarının ötesine uzanan Nusret Gökçe şu sıralar instagrama eklediği bir fotoğrafının çığ gibi yayılması sonucu saltbae ismi ile tanınıyor.

Şu ana kadar Melbourne’da bir graffiti ve ünlü yıldız Ben Affleck üzerinde gördüğümüz Nusret Gökçe’nin twitter, instagram ve facebook’un dışında whatsapp ve bitmojide de karşımıza çıkması gururlanmamızı sağladı. Peki ama neden Saltbae?

SaltBae Ne Demek

Bildiğiniz üzere Nusret sadece et yemekleri ve menü fiyatları ile değil aynı zamanda paylaşımları ile de dikkat çekiyordu. Bu paylaşımlar arasında en çok dikkat çekeni ise kendi geliştirmiş olduğu tuzlama şekliydi.

Kısa süre içerisinde ekşi sözlükte pek çok kişinin dikkatini çeken bu fotoğraf onun SaltBae unvanını almasını ve tüm dünyada dikkatleri üzerine çekmesini sağladı.

Salt Bae Nedir ? Ne Demek ?

Peki ama bea ne demek diye soracak olursanız internetle içli dışlı olanların aşina olduğu bir kelime olduğunu söyleyebiliriz. Bae benim gibi çok bilgi sahibi olmayan insanların ilk okuduğu anda Birleşik Arap Emirlikleri gibi bir anlam çıkardığı kelime olsa da aslına bakarsanız İngilizce’de her şeyden yada hepsinden önce gelen önemli anlamında kullanılıyor.

Son zamanlarda yaptığı tuzlama hareketi ile salt bae unvanını Nusret’in tek başına kazanması kadar doğal bir şey olmadığını da söyleyebiliriz. Bu yazıyı kaleme aldığımız 18/01/2017 tarihinden sonra yapılacak farklı caps ve videoları da merakla beklediğimizin altını çizmek istiyorum. Ülkemizden birinin uzun süre sonra dünya çapında yankı bulan bu kadar büyük ve hızlı bir üne sahip olmasını da dört gözle merak ettiğimizin de altını çizmek istiyorum. Sizin bu konuda ki yorumlarınızı da merakla bekliyoruz.

2 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir