Yulaf Ezmesi Hakkında Merak Edilenler

Zayıflamak için farklı yöntemlerin tercih edildiği bir zamanda yaşıyoruz. Pek çok farklı ürün ve seçeneğin ön plana çıkması ile birlikte biraz doğal olana yönlenme çabaları olduğu kadar kesin sonuç veren diyet listelerinin de ön plana çıktığını görüyoruz. Gerçek şu ki yulaf ezmesi hem sağlıklı hem de sağlıklı olanlar arasında en hızlı zayıflatan yiyecekler grubunda sayılabiliyor.

Yulaf Ezmesi Zayıflatırmı

Bu sorunun iki cevabı var. Hem evet hem hayır, neden mi? Kilo vermek için yulaf ezmesi aradığınız sihirli değnek değildir. Sporcuların kullandığı, sabah kahvaltılarında dinçlik veren bir yiyecek olmasının yanı sıra içeriğinde barındırdığı proteinleri ve yavaş sindirilmesi ile de oldukça sağlıklıdır.

Bir zamanlar yulaf ezmesi üzerine yapılan araştırmaları ve akademik makaleleri sıklıkla takip ediyordum. İçeriğinde neredeyse her araştırmada ayrı bir buluş ve ayrı bir fayda bulunduğu o günlerden sonra yulaf ezmesini hayatımın ayrılmaz bir parçası haline getirdim. Ekmek tüketme alışkanlığımı kaybedip onun yerine yulaf ezmesini tüketmeye başladım. O akademik çalışmaların gösterdiği farklılıkları yavaş yavaş kendi vücudumda görmeye başladım.

Yulaf Ezmesi Tarifleri

Oldukça farklı tarifi bulunan yulaf ezmesini herkes gibi bende öncelikle süt ile karıştırarak tükettim. Daha sonraları içerisine bir miktar yoğurt kattığım yemek tabağına ekleyerek tükettim. Daha sonra kuru meyve ve kuruyemişlerle birlikte tükettim. Şimdi ise biraz haşlayarak yiyorum. İnternette yulaf ezmesi ile yapılan çok farklı tarifleri bulmak mümkün olabilir. Aslına bakarsanız kuru meyve ve süt ile haşlayarak tüketmeniz durumunda gerçek bir tarif fırsatı yakalamış olabiliyorsunuz.

Yulaf Ezmesi Nasıl Yenir

Bu sorunun cevabını biraz önce verdik aslında ama şöyle bir değişiklik yapabilirsiniz. Yulaf ezmesi ilk tüketilmeye başladığında çok eğlenceli bir gıda olarak karşımıza çıkmadığını söyleyebiliriz. Başlangıçta sadece sabah kahvaltısında birinci gün süt, ikinci gün haşlama, üçüncü gün yoğurt ve kuru meyvelerle karıştırarak tüketirseniz sıkılmadan tüketmeye devam edebilirsiniz.

Yulaf Ezmesi Faydaları

Bu konuda o kadar çok bilgi karmaşası bulunuyor ki, aslında internette kısa bir araştırma yaparsanız hemen hemen her konuda yulaf ezmesinin bulunmaz bir nimet olduğunu görebilirsiniz. Bence yoğun protein oranı, anti kanserojen olması ve lif miktarı ile kendinden bekleneni layıkıyla yaptığını söyleyebiliriz. Son zamanlarda yapılan araştırmalar yulaf ezmesinin vücudu temizleyici özellikleri olduğunu da ortaya çıkarmıştır. Uzun lafın kısası çok yoğun tüketilmediği durumunda gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.

Yulaf Ezmesi Fiyat

Genellikle aktarlarda satıldığı günlerden günümüze kadar ki geçen süre içerisinde çok ciddi bir fiyat artışı olmadığını söyleyebiliriz. Satış grafiklerine bakacak olursak genellikle 500 gram yulaf ezmesi satışlarının 1 kg yulaf ezmesi satışlarının çok daha önünde olduğunu söyleyebiliriz.

Çoğunlukla markadan markaya, ilden ile değişiklik göstermekle birlikte 500 gram yulaf ezmesi fiyatı yaklaşık olarak 7 – 10 tl arasında değişir diyebiliriz.

Yulaf Ezmesi Nerede Satılır

Aslına bakarsanız yulaf ezmesi aktarlarda satılır mı benzeri çok soru geliyor. Eski zamanlarda daha çok satıldığını görmemize rağmen günümüzde hemen hemen tüm market ve hatta mahalle bakkalarında bile yulaf ezmesi paketlerini görmenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Yulaf ezmesi artık her yerde rahatlıkla ulaşabileceğiniz kadar hayatımızın içerisine girmiştir.

Yulaf Ezmesi Kilo Aldırırmı

Bu soru üzerinde çok bilgi sahibi olmadığım için yorum yapamayacağım. Ama okuyucularımız arasından illa ki bu konuda fikir sahibi olanlar vardır diye bu soruyu yazmaya gerek gördüm. Sizin yorumlarınızı çok merak ediyorum. Ballı meyveli bir akşam yemeğinde yulaf ezmesi tüketilirse tabi ki kilo aldıracaktır ama bu sadece benim görüşüm. Sizin görüşlerinizi de çok merak ediyorum doğrusu…

Bir yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir