Yumuşatıcı Hangi Göze Konulur

Çamaşır makinesine yabancı olanların çok zorlandığı bir bilgi ile karşınızdayım. Özellikle çamaşır makinesinin gözleri söz konusu olduğu zaman erkeklerin zorlandığını biliyoruz. Bu konuda ilk başlarda bende zorluk çektiğim için bu sorunu ortadan kaldırmak ve bir anlamda yardımcı olmak için bu yazıyı kaleme almaya karar verdim.

Yumuşatıcı Makinenin Neresine Konur

Evet yumuşatıcı çoğunlukla bir kapak olacak şekilde makinenin deterjan koyulan çekmecesinde orta göze eklenir. Bir kapak yeterli olacaktır. Bir kapaktan daha fazla koymanız durumunda hem birikme meydana gelir hem de boşuna yumuşatıcı israfı yapmış olursunuz. Bu bakımdan yumuşatıcıyı orta göze bir kapağı geçmeyecek şekilde eklemeniz yeterli olacaktır.

Yumuşatıcı Hangi Göze Konulur

Yumuşatıcı koyduğunuz alan diğer gözlere göre daha ince olacaktır. Aynı zamanda elinizi soktuğunuz zaman bir kanal olduğunu görürsünüz. Onun dışında solunda ve sağında (çoğunlukla) yıkama için gözler de bulunmaktadır.

Yumuşatıcı Kullanmak Zararlı mı

Kullanılan yumuşatıcı dermatolojik testlerinin yapılmış olması son derece önemlidir. Öylesine bir marka kullanmak yerine kalitesinden emin olduğunuz bir markayı kullanmanızı öneririm. Aksi halde ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. Bazı bünyelerde yumuşatıcı alerjisi ortaya çıktığı da bilinmektedir. İlerleyen zamanlarda böyle sorunlar yaşamamak için zamanında ya kaliteli yumuşatıcı kullanılmalı yada hiç kullanılmamalıdır. Benim tavsiyem yumuşatıcısız çamaşır yıkanması durumunda da çamaşırlar çok sert olacağı için kaliteli bir yumuşatıcı az az kullanmayı deneyebilirsiniz. Çocuklar içinse yumuşatıcı kullanımını doktorunuza danışmanın önemli olacağının da altını çizelim.

Çamaşır Makinesinin Gözleri

Çamaşır makinesinin deterjan koyulan alanında üç adet alan bulunur. Bunlardan birinci olanı çoğunlukla ön yıkama yapılması halinde deterjanın koyulduğu alan olurken diğer alan yumuşatıcı ve  üçüncü alan asıl yıkamanın yapılması için deterjanın koyulacağı gözü oluşturacaktır. Bunun için deterjanın koyulacağı yerin iyi tespit edilmesi önemli olacaktır.

2 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir