Yaz Aylarında Ayak Üşümesi

Kendimi bildim bileli ayaklarım üşür. Bunun nedenini tam olarak bilmiyorum ama kış aylarında değil de benim asıl sıkıntım yazın ayaklarımın üşümesidir. Zira yazın ayaklar üşüyünce bir çözüm bulunamıyor. Havanın en sıcak olduğu zamanlarda bile ayaklarım üşüyor. Bunun tam olarak nedenini bilemesem de biraz da terleme ile alakalı olduğunu düşünmeye başladım.

Yaz Ayında Ayak Üşümesi

Özellikle geride bıraktığımız sene, biraz havalar ısınınca ayaklarımın daha ciddi bir şekilde üşümeye başladığını gördüm. Bunun sebebi birazda havaların ısınmasına bağlı olarak terlemesi olabilir. İlk başlarda bu konuda ciddi bir sıkıntı yaşadığımı söylemem. Kışın ayaklarım üşümeye başlayınca sık çorap değiştirip aynı zamanda daha kalın çoraplar giyiyorum. Sanırım biraz da çorapların yapısıyla da alakalı bir duruma benziyor.

Yaz Aylarında Ayak Üşümesi

Ayak üşümesi için hangi doktora gidilir

Öncelikle dahiliye doktoruna gitmenizi öneririm. Oradan sıkıntınıza bağlı olarak sizi farklı bir doktora yönlendirme yapacaktır. Ben yarın dahiliye doktorundan randevu aldım. Doktora gittikten sonra önerilerini buradan size yazarım. Aynı sorun sizde de varsa buradan bana yorum olarak yazarsanız memnun olurum.

Daha önceden kış aylarında ayak üşümesi sorunu yaşadığım bir dönemde doktora gitmiştim. O zamanlar çok önemli gelmiyordu. Dolaşım sistemi sorunlarından kaynaklanabileceğini söylemişti biraz da hata bende o dönem çok fazla üzerine gitmediğim için konu öylece kapanmıştı. Şimdi düşünüyorum da keşke zamanında doktorumun sözünü dinleyip bu konunun üzerini arasaymışım.

Ayaklarım üşüyor ne yapmalıyım

Bu konuda benim size naçizane tavsiyem internet üzerinde araştırma yapmadan daha önemlisi bir doktora gitmenizdir. Çünkü en doğru teşhisi doktorunuz yapacak ve izlemeniz gereken yolu size o verecektir. Elinizden geldiğince sağlık sorunlarında internetten araştırma yapmak yerine doktora başvurmalı ve ona göre bir yol izlemeyi alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir