Sandıklı Baza Yüksekliği

Önemsiz gibi gelen bir konu ile daha karşınızdayım. Sandıklı baza satın almak istediğinizde yüksekli farkı nasıl olur. Normal bir bazanın yüksekliği ile sandıklı bazanın arasındaki yükseklik farkı nedir bu konulara değinmek istiyorum. Ülkemizde ki öncü bütün markaların internet sitelerini ziyaret ederek baza yükseklik değerlerini aldım.  Bir ortalama çıkararak sizinle paylaşmaya karar verdim.

Ülkemizde satılan tüm bazaların genel ortalaması bir anlamda sandıklı bazalar ile standart bazalar arasında 5-10 cm boy farkı oluşuyor. Bu da standart bazaların biraz daha engin olması anlamına geldiği için kullanılan yatağın kalitesi ile birlikte de boyun artmasına neden olabilir.

Sandıklı Baza Yüksekliği

Sandıklı Baza Yükseklik

Alınan malın kalitesine bağlı olarak sandıklı baza yüksekliği: 25 cm ile 55 cm arasında değişiyor. Tabi ki bu biraz da toplam yükseklik baz alındığı zaman ortaya çıkan rakamlar daha küçük rakamlara da rastladım ama o bazaların fiyatlarını göz önüne aldığımda satın almak istemediğim modeller olduğunu düşünerek bu rakamlara dahil etmedim.

Eğer bazanın üzerine koyduğunuz yatağın da kaliteli olmasını istiyorsanız işin ekonomik maaliyeti bir yana ciddi anlamda yüksek bir yatakla karşılaşmanız da içten bile olmayacaktır. Bir insanın diz kapağına gelen yükseklikte bir baza ortaya çıkacaktır. Yatak başlığının yüksekliğinin de buna orantılı olacağını varsayarak devasa bir yatak (en azından normal olanlara oranla) yüksekliğine ulaşmak içten bile olmayacaktır.

Baza Yüksekliği Neden Önemli

Baza yüksekliği sandığı nedeniyle içine daha fazla eşya alması konusunda önemli oluyor. Aynı zamanda ayak yüksekliği sayesinde bazanın altının daha kolay temizlenmesi de söz konusu oluyor. Tüm bunların ötesinde baza yüksekliği özellikle yatak odasının daha zengin durmasını sağlıyor. Bu bakımdan tercih edilmesi fiyat aralığının da göz önüne alınarak önem teşkil edebilir. Seçim size kalmış tabi ki…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir