Evlenirken Beyaz Eşyayı Kim Alır

Büyük ihtimalle bugünlere gelmeyi başarmış ve bu yazıyı okuyorsanız sizi de ciddi anlamda bir sıkıntı sarmış olabilir. Günümüzde normal bir maaş ve imkanlarla evlenmenin imkansız olduğunu siz daha iyi biliyorsunuzdur. Bir şekilde eksiklerinizi kapatmak ve mevcut birikimlerinizle yuva kurmaya karar verdiyseniz bu çetrefilli sorularla boğuşmaya da vaktiniz gelmiş demektir.

Evlenirken beyaz eşyayı kimin alacağı da evlenirken diğer ev eşyalarını alacak kişilerde olduğu gibi bölgeden bölgeye evden eve farklılık gösterecektir. Çoğunlukla bu konuda her kafadan bir ses çıkma ihtimali mümkün olduğu için  yine en çok sizin sinirlerinizin yıpranması da olasıdır. Evlenirken eşya konusuna kadar sağ salim gelmeyi başardıysanız şu başlıklara dikkat etmeniz son derece önemlidir.

  • Her kafadan bir ses çıkacaktır.
  • Herkes size yardımcı olmak adına canınızı sıkacak bir şeyler söyleyecektir.
  • En yakın tanıdıklarınız bile size en anlayışlı olması gereken zamanlarda sorun çıkaracaktır.
  • Paranın matematiksel olarak değil de, kaynayan bir su gibi yok olduğunu defalarca kez göreceksiniz.
  • En önemlisi, saraylarda düğün de yapsanız beğenmeyen kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar çok olacaktır.

Şimdi gelelim asıl sorumuza yani beyaz eşyayı kimin alacağı konusuna…

Evlenirken Ev Eksikleri

Beyaz eşya daha çok İç Anadolu şehirlerinde erkek evi buzdolabı kız evi geri kalanlar şeklinde alınıyorken bu bölgeden bölgeye yöreden yöreye hatta şehirden şehre bile farklılık gösterebilir. Daha batı şehirlerde yarı yarıya alınırken farklı şehirlerde tamamını erkek evi yada tamamını kız evi şeklinde de alınabilir.

Yani anlayacağınız bu durum biraz şehrin yapısına biraz da karşılıklı olarak anlaşmaya bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Evlenirken ev eksikleri konusunda öncelikle oturup bu konuyu uzun uzun masaya yatırmak daha mantıklı olacaktır. Elbette ki siz kendinizi her zaman için çıkması muhtemel soru ve sorunlara da hazırlamalısınız çünkü bu durumlarda sıklıkla karşılaşılmaktadır.

Bir yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir