Youtube Tam Ekran Olmuyor

Bir süre önce karşılaştığım ve sorununu bulmak da zorluk çektiğim bir konuya değinmek istiyorum. Uzun süredir kullandığım masaüstü bilgisayarımı memlekette bırakınca mecburen Sinan Abi’den aldığım laptopu kullanmaya başladım. Genellikle youtube üzerinden tam ekran bir video izlemek istediğimde ciddi anlamda sorun yaşıyorum. Çünkü tam ekran olmuyor. Bunun nedenini kısa bir araştırmanın sonunda buldum ve benim gibi aynı sorunu yaşayan arkadaşlarla paylaşmaya karar verdim.

youtube tam ekran olmyor

Chrome Youtube Tam Ekran Sorunu

Bu sorun sadece basit bir eklenti ile çözülebiliyor. En azından ben bu sayede çözdüm. Benim gibi internet üzerinde pek çok farklı seçenekten bahsedilmiş olsa da eklentiyi devre dışı bıraktığımızda bu sorundan kurtulduğumuzu da söylemek istiyorum.

Youtube ve video izlerken tam ekrana geçme sorununun sadece chrome için geçerli olduğunu belirtmemde fayda var. Bunun dışında opera, firefox ve internet Explorer da bir sorun olmadığını da gördüm. Peki ama chrome için youtube ve diğer videolarda tam ekran sorununu nasıl çözebiliriz?

Öncelikle chrome de adres kısmına (internet sayfasını yazdığımız kısma) chrome://plugins/ yazıyoruz. Karşımıza gelen ekrandan,  ayrıntılar dedikten sonra mevcut pluginsler detaylı bir şekilde açılmış oluyor. Daha sonrasında ise ctrl + f yaparak pepflashplayer aratıyoruz. Karşımıza bir adet plugins çıkıyor. Daha sonrasında ise bu eklentiyi devre dışı bırakarak bu sorundan kurtulmuş oluyorsunuz.

Video Tam Ekran Olmuyor

Bunun dışında birkaç farklı yöntem ile ilgili de internette bazı makaleleri okudum. Özellikle forum sitelerinde çeşitli bilgilendirme ve yöntemlerden bahsedilmiş olsa bile bunların büyük bir çoğunluğunun bir işe yaramadığını gördüm. Birkaç sitede bu sorunu çözebilmemiz için bir program yüklememiz gerektiğini yazmış inanın bunların hiç birine gerek yok. Bunun dışında birkaç yönteminde kısa süre içerisinde yeniden tam ekranda oynatma sorununa neden olduğunun da altını çizelim. Bunu yapmanıza rağmen çözüm bulamadıysanız lütfen yorumlar bölümünden yazın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir