Yeni Kabinede Yer Alan Bakanların Meslekleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’IN göreve başlama töreninde uzun zamandır merak edilen isimler açıklandı. Sizin için yeni kabine listesinde yer alan isimleri araştırdık…

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Mesleği

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından Cumhurbaşkanı Yardımcısı görevine getirilen Fuat OKTAY, 1985 Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun. 1990 yılında Detroit Wayne State Üniversitesinde yüksek lisans ve doktorasını tamamladı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Mesleği

Adalet Bakanı olan Abdulhamit GÜL 1977’de Gaziantep’in Nizip ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Daha sonra serbest avukatlık yaptı. 25. ve 26. Dönemlerde Gaziantep Milletvekili olarak TBMM’DE yer aldı. 19 Temmuz 2017’de Adalet Bakanlığı görevine getirildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pekdemirli Mesleği

Bekir PEKDEMİRLİ 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra Başkent Üniversitesinde Yüksek Lisans ve Celal Bayar Üniversitesinde Doktora çalışmalarını tamamladı.

Çalışma, Sosyal Hizmetler Ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Mesleği

Zehra Zümrüt Selçuk 1979 Ordu doğumlu. Bilkent Üniversitesinde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Michigan Üniversitesi’nde ekonomi lisansını tamamladı. Yine aynı üniversitede Yüksek Lisans ve Doktorasını tamamladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Mesleği

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu. 2009 yılından bu yana Emlak Konut Gayrimenkul ve Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketinde Genel Müdürlük Görevine devam eden Murat Kurum evli ve iki çocuk babası…

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Mesleği

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan 1958 Manisa doğumlu. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi’nde tamamlayan Ruhsar Pekcan, aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. İyi derecede İngilizce bilen Ruhsar Pekcan, evli ve iki çocuk annesi…

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Mesleği

1968 yılında İstanbul’da doğan Mehmet Ersoy, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde tamamladı. Turizm sektöründe 25 yılın üzerinde geçmişe sahip olan Mehmet Ersoy, ülkemizin en bilindik tur şirketlerinden birinin sahibi, binlerce kişiye iş imkanı sağlayan Mehmet Ersoy evli ve iki çocuk babası…

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Mesleği

Hulusi Akar 29. Genelkurmay Başkanı, 1972 yılında Kara Harp okulu, 1973 yılında Piyade Okulu’ndan mezun olduktan 1982 yılında Kara Harp Akademisi ve 1985 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisinden mezun oldu. Genelkurmay Başkanlığı tarafından TSK Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası ile ödüllendirildi. Aynı zamanda NATO Madalyası ve Üstün Hizmet Madalyası, Kosova KFOR Harekatı pek çok üniversitede programlara katılan Hulusi Akar iki çocuk babası…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Mesleği

Fahrettin Koca 1965 Konya doğumlu.1988 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimini tamamlayarak tıp doktoru oldu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda ihtisasını tamamladı ve 1995’te Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Mesleği

Mehmet Cahit Turhan 1960 yılında Trabzon’da doğdu. Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Karayolları Genel Müdürlüğü İstanbul 17. Bölge Müdürlüğünde çalışmaya başladı. 2005 yılında Karayolları Genel Müdürü oldu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Mesleği

1961 Ankara doğumlu olan Ziya Selçuk, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri fakültesinde tamamladı. Ankara Üniversitesinde Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisansını yaptıktan sonra Hacettepe Üniversitesi’nde doktorasını tamamladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Mesleği

1976 İstanbul doğumlu olan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Aynı üniversitede yüksek lisansını yaptı.

Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Mesleği

Mustafa Varank 1976 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doğdu. 1999 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Indiana Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nde tamamladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Mesleği

1968 Alanya doğumlu olan Mevlüt Çavuşoğlu, 1988 Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1991 yılında New York Long Island Üniversitesi ekonomi alanında yüksek lisansını tamamladıktan sonra özel öğrenci olarak 1993 yılında Ankara üniversitesinde doktora programına katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Mesleği

Süleyman Soylu 1969 İstanbul doğumlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans eğitimini tamamladı. 24 Kasım 2015 – 1 Eylül 2016 tarihleri arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptıktan sonra, İçişleri Bakanı oldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Mesleği

Berat Albayrak 1978 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde tamamladıktan sonra, yüksek lisans eğitimini New York Pace Üniversitesinde tamamladıktan sonra “Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Finansmanı” tezi ile doktora tezi aldıktan sonra 1996 yılında profesyonel çalışma hayatına girdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Mesleği

1965 yılında Bilecik’te doğan Fatih DÖNMEZ lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik – Elektronik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Fatih Dönmez 2015 yılında  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atandı. İngilizce bilen Fatih Dönmez, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir