Yeni Aldığım Ayakkabı Ayağımı Sıkıyor

Bir heves aldığım ayakkabım numarasının küçük olması nedeniyle ayağımı sıkmaya başladı. Bunun için sadece kısa süre için gittiğim yerlere giyiyordum. Geçtiğimiz gün ayakkabıyı giydiğimde gün içerisinde ayağımın şişmesi ile birlikte spor ayakkabım ayağımı vurmaya başladı.

İnternet üzerinde çeşitli araştırmalar yaptığım da ayakkabı vurmalarının çoğunlukla iki farklı başlık altında incelendiğini gördüm. Önden sıkan ayakkabılar ve arkadan vuran ayakkabılar şeklinde… Çocukluktan alışık olduğum bir gerçek var ki o da hem ön kısmından sıkan hem de arka kısmından yara yapan ayakkabı vurmalarına alışığım ikisi içinde ayrı ayrı yöntemlerim var.

Önden sıkan ayakkabı nasıl açılır ?

Bu durum genellikle numarası küçük ayakkabılarda yada taraklı ayaklarda daha sık karşılaşılan bir sorundur. İmkânınız varsa genişletmesi için bir ayakkabıcıya götürebilirsiniz. Eğer imkanınız yoksa ayakkabınızın içerisine yoğun bir şekilde gazete kağıdı koymanızı tavsiye ediyorum. İçini tamamen top haline getirilmiş gazete kağıdı ile doldurduktan sonra buzdolabınızın buzluk kısmına atın. Bunun için öncelikle birkaç kat poşet içerisine koymanız gerekiyor ki gıdalara bir zarar gelmesin. Birkaç gün beklettikten sonra çıkarırsanız bu şekilde sıkma sorununun ortadan kalktığını görebilirsiniz.

Arkadan sıkan ayakkabı nasıl açılır ?

Eğer ayakkabınız arka kısmından vuruyorsa bu en can sıkıcı olanıdır. Ben şu ana kadar pek çok ayakkabımda bu sorunla karşılaştım. Eskiden ayakkabının arka kısmını ezerek genişletiyordum. Son zamanlarda ayakkabı tercihinde daha dikkatli olduğum için böyle bir sorun yaşadığımı söyleyemem. Ama öncelikle ayakkabının arka kısmı çok sertse bir demir içerisine koyarak ayakkabıcıların yaptığı gibi dövebilirsiniz. Zarar vermemek adına kauçukla vurmanız yeterli olacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir