Mutfak Lavabosundan Kötü Koku Geliyor

Gün içerisinde yemek yapılan ve sık kullanılan mutfak lavaboları temizlik tüyoları çok fazla karşımıza çıkmaz. Genellikle çamaşır suyu yardımıyla temizlik yapılmasına rağmen bazen daha pratik çözümler de bulunabilir.

Mutfak Lavabosu Kötü Kokuyor

Genellikle lavaboların iç kısımlarında meydana gelen kötü kokular ilk başlarda çamaşır suyu ile ortadan kaldırılabilse bile yine de bazı pratik bilgilerle bu şekilde ortaya çıkan sorunlarla baş etmek içten bile olmayacaktır.

Nasıl mı? Sadece pratik bilgilerle… Yapılması gereken şey lavabolarda oluşan kötü kokular ortaya hangi nedenle çıkıyor onu bulmak gerekiyor? Tıkanıklıksa şayet lavabo açıcılar yardımıyla bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bazı durumlarda ise tesisat sorunları lavaboların kötü kokmasına neden olabiliyor. Bu sorunlarla mücadele etmede lavabo açıcı ve giderlerin kontrol edilmesine rağmen sorun ortadan kaldırılamadıysa sizde bu mücadele için bir tesisatçıdan yardım alabilirsiniz.

Mutfak lavabo kokusu nasıl giderilir

Aynı zamanda haftada bir defa bir yemek kaşığı kahveyi döktükten sonra akabinde sıcak su eklemenizin de faydası olacaktır. İlk başlarda bu yöntemin ne işe yarayacağını tam olarak bilemesem de bir arkadaşımın tavsiyesi ile denediğimde oldukça başarılı olduğunu gördüm. Giderde birikmiş pis kokunun ortadan kaldırılmasında gerçekten etkili bir yöntem olarak kullanılabilir.

Yorum yapın