Yatak Temizliği Karbonat Sirke

Yatak temizliği genellikle es geçilen bir konudur. Bahar temizliği geldiği zaman sadece üzerinde yer alan alezi yıkamakla yetiniriz. Ama oysa ki altında bulunan bakterilerinde detaylı bir şekilde temizlenmesi son derece büyük bir önem arz eder. Son dönemlerde yatak temizliği karbonat sirke ayrıcalığından bahsedildiğini görüyorum. Oysa ki ben karbonatın yatak temizliğinde daha farklı bir özelliği olduğunu görüyorum.

Yatak Temizliği Karbonat

Öncelikle yatak temizliği yaparken kesinlikle yatak için kullanılmaması gereken temizlik maddelerinden yardım alınmaması gerekmektedir. Uçucu maddeler kullanmaktan da uzak durmak gerekmektedir. Yatak üzerinde ütü yapılmaması gerektiğini de belirtmekte fayda bulunuyor.

Yatak Temizliği Karbonat Sirke

Yatak lekeleri nasıl çıkar

Genellikle sirkenin özelliklerinden yararlanılsa bile sıklıkla yatak temizliği karbonat lavanta etkili ve güzel bir temizlik oluşmasına neden oluyor. Parça parça anlatacak olursak bir miktar lavantayı, karbonat ile homojen bir şekilde dağıtarak yatağın üzerine serpiyoruz. Elimiz ile masaj yaparak yatağa dağılmasını sağlıyoruz. Bu sayede hem temizlik sağlanıyor hem de güzel bir koku oluşuyor. Bu sırada odayı da bol bol havalandırmayı unutmamak gerekiyor tabi ki…

Daha sonrasında ise birkaç saat kadar bekledikten sonra elektrik süpürgesi ile yatağımızı üstten süpürüyoruz. Daha temiz bir yatağa sahip olduğumuz gibi aynı zamanda daha güzel kokuya sahip olan bir yatağımızda oluyor.

Yatak Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düzenli olarak yatak temizliği karbonat ve lavanta uygulanabilir. Bunun yanı sıra ağır temizlik maddeleri kesinlikle yatak üzerinde uygulanmamalıdır. Aynı şekilde yatağınızın üzerinde ütü yapmak aşırı sıcak ve soğuk malzemeleri koymaktan da kaçınılmalıdır. Yatak temizliği üzerinde titizlikle durulması gereken bir konu olduğu için tek bir noktadan ağırlık yapmamak adına üzerine eşya yerleştirilmekten de kaçınılmasının son derece önemli olduğunun altını çizelim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir