Yatak Süngeri Ölçüleri

Genellikle yatak süngeri ölçüleri yatağın ebat ve kullanılan madde kalitesine göre değişiklik gösterir. Eski tip yataklarda ekstra sünger kullanılmamasına karşın yeni nesil yataklarda çıkarılabilir yada sabit alez bulunabilir. Bu bakımdan satın almayı düşündüğünüz yatağın sünger ölçülerini daha öncesinde alacağınız markadan öğrenerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dilerseniz piyasada satılan standart yatak ölçülerine göz atalım. Genel olarak yatak süngeri ölçülerinin de aşağı yukarı bu ebatlara paralel olarak boyutlandırıldığı da unutulmamalıdır. Genel olarak tek kişilik yatak ebatları 90×190 şeklinde başlayarak kullanılan malzemenin kalitesine ve hatta yatağın fiyatına göre büyüklük gösterebiliyor. Tabi ki 90×190 ile  110×190 şeklinde üretilen yataklarda da büyüklük bakımından farklılık oluşabilir.

Yatak Süngeri

Yatak Sünger Ölçüleri

Yatak süngerleri yazımızın başında da belirttiğimiz gibi doğrudan yatağın büyüklüğüne ve kullanılan ürün seçeneklerine göre değişiklik gösterebilir. Daha sonra ki makalelerimizde yatak süngerinin bakımı hakkında detaylı bilgilendirmeler yapacağız. Çift kişilik yatak ölçülerinde ise 140×200 ile 200×200 arasında boyutların değiştiğini söylemek mümkün olmaktadır.

Biraz öncede değindiğimiz gibi yatak ve sünger için bahsedilen ölçülerin değişmesi biraz da kullanılan malzemenin kalitesi açısından son derece önemlidir. Eğer yatağınızda kendinden koruyucu kılıf bulunmuyorsa daha uzun ömürlü olmasını sağlamak için kesinlikle kendinizin alez kulllanmanızı tavsiye ediyoruz. Aynı şekilde güncel olarak kullanılan bazı ürünlerde de buna benzer değişiklik yer alıyor. Örneğin yuvarlak yatakta yatmak isteyenler için farklı özelliklerde yer alan yatak seçeneklerinin de bulunduğunun altını çizelim.

2 Yorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir