Yastık Kılıfı Ölçüleri

Yastık kılıfı yapmak istendiğinde sıklıkla yastık kılıf ölçüleri bilinmemektedir. Böylesine bir sorunla karşılaşmamak için uygun ölçüleri çıkarmak ve ona göre bir dikim gerçekleştirmek daha yerinde bir karar olacaktır. Peki ama uygun ölçüler nasıl belirlenir? İdeal bir ölçü var mıdır yoksa standartların dışında bir çıkarım da yapılabilir mi?

Yastık Kılıf Ölçüsü

Yastık kılıfları çoğunlukla 40 a 50 yada 40 a 60 cm olacak şekilde ayarlanabilir. Yada daha büyük bir yastık kılıfı seçilecekse bu sefer en 50 ye 60 yada 50 ye 70 cm şeklinde belirlenebilir. Önceden bu boyutları seçerek ona göre bir yastık tercih edilmesi son derece önemlidir. Aksi takdirde bebek yastık kılıfı ölçüleri şeklinde daha biçimsiz bir yastık ön plana çıkacaktır.

Yastık Kılıfı Ölçüleri

Her geçen gün farklı seçenek ve modellerin ön plana çıkarıldığı yastık kılıfı ölçülerinde de standart dışı ürünler ön plana çıkabilmektedir. Bu bakımdan uygun yastık kılıflarının ve modellerinin de tercih edilmesi gerekebilir.

Koltuk Yastığı Kılıf Boyutları

Bunlar birazda söz konusu olan kılıfa göre farklılık gösterebilir. Dikim yapılmadan önce elinizde bir örneği bulunuyorsa ona göre bir ölçüm almanız son derece önemli olacaktır. Bu işlem için örnek alacağınız kılıfı önce boşaltarak boş halinin  ölçüsünü almaya gayret gösterin. Dikilecek kılıfların tamamının aynı boyutlarda olmasına özen gösterebilir. Bu duruma uygun olarak bir dikim işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir