Tıkalı Kulağı Açmak İçin Ne Yapmalı

Ah o kulak temizleme çubukları yok mu başıma ne geldiyse onların yüzünden geldi. Bir süredir kulağımın tıkanmaya başladığını hissediyordum. İlk zamanlarda çok önemsemediysem de giderek rahatsız edici bir hal almaya başladı. Ben sonunda tıkalı kulağı açmak için yapılması gerekenleri aradım.

Başlarda kulak temizleme çubuklarından yardım almaya çalıştım. Sonradan kulak burun boğaz doktoruna gittiğim zaman öğrendim ki bu temizleme çubukları aksine kirleri daha da derine atmaktan başka bir işe yaramıyormuş. O halde madem zararlı bir ürün neden hala üretilmesine izin veriliyor anlamak mümkün değil…

Tıkalı Kulak Nasıl Açılır Tedavisi

Sabah uykulu uykulu kulak tıkanıklığı can sıkıcı bir hal alınca doktorun yolunu tuttum. Aklıma türlü türlü kötü senaryolar gelse de kendimi ferah tutmaya çalıştım. Neticede tıkalı kulak temizleme konusunda doktorumun merhametli ellerine kendimi bıraktım.

Tıkalı Kulağı Açmak İçin Ne Yapmalı

Kolaylıkla kulağımda ki kiri temizlemeye başladı. Bir yandan da ciddi ciddi azarlandım. Aslına bakılırsa alışkanlık haline getirdiğim o kulak temizleme çubuklarının zararlı olduğundan ve kulağın temizlenmemesi gereken bir organ olduğundan falan bahsetti. Allahtan biriken kir kurumamışta gliserin tıkalı kulağı açar mı benzeri sorular sormama gerek kalmadan bu sorundan kurtulmuş oldum.

Siz siz olun kulak temizleyici çubuklarla kulağınızı temizlemeye kalkmayın. Ben doktorumun yalancısıyım ama bu durum kulağınızın daha da tıkanmasına neden oluyormuş. Gerçi doktoruma söylemesem de kulak içi kulaklıkla çok müzik dinlediğimi ona söylemedim. Şimdi düşününce onunda etkisinin olma ihtimali olduğunu da göz ardı etmek istemiyorum.

Tıkalı Kulak Nasıl Geçer

Bu konuda evde tek başınıza çokta çözüm arayışına girmenizi tavsiye ettiğimi söyleyemem. Çünkü kulağınızı açmaya çalışırken Allah muhafaza kulağınıza daha büyük bir zarar açabilirsiniz. O bakımdan kulağınızla ilgili bir sorun yaşadığınızda vakit kaybetmeden bir doktora gitmenizin önemli olduğunu tekrardan hatırlatmakta fayda görüyorum.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir