WordPress Yorumlar Gözükmüyor

Bazı arkadaşlarımın bana durduk yere blogumdaki yorumlarım gözükmüyor demesi üzerine konuyu araştırdım ve çözdüm. Bunu araştırırken bir çok forumda bu sorunu yaşayan arkadaşların olduğunu da fark ettim ve bu konuyu açmaya karar verdim.

Yorumlar gözükmüyor

Öncelikle bu sorunun çözümü için sorunun kaynağını bulmamız gerekmektedir. WordPress panelinde yorumlar gözüküyor, ancak site içerisinde gözükmüyor ise bu durum sorunun tema kaynaklı olduğuna işaret ediyor, diyebiliriz.

wordpress

Hemen  temalar bölümünden WordPress’ in kendi default temalarından birini seçin ve yorumların gözüküp gözükmediğini kontrol edin, büyük bir ihtimal ile yorumlar gözüküyor olacaktır. Bu demek oluyor ki sorun tema kaynaklı, temayı değiştirerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Sorun hala çözülmedi ise ikinci yolu deneyelim. WordPress dosyalarınızda comments.php ve single.php’ nin kodlarını kontrol edin. Eğer ben nasıl kontrol edeceğim, kod mod bilmiyorum diyorsanız, kullandığınız temanın orijinal halindeki comments.php ve single.php dosyaları ile değiştirerek deneyebilirsiniz.

“WordPress Yorumlar Gözükmüyor” üzerine bir yorum

Yorum yapın