Gmail Hesabı Nasıl Yedeklenir ?

G-mail hesapları günümüzde neredeyse hepimizin kullandığı popüler ve yaygın bir üyelik platformu haline gelmiş durumda. Özellikle iş yaşamında işverenlerin ve çalışanlarında evrak takibi yazışma haberleşme gibi aktivitelerin de sıklıkla kullandıkları bir uygulamadır.

Google Mail Yedekleme

Google’ın insanların kullanımına sunduğu bu uygulama oldukça faydalı ve yararlı olmakla birlikte ücretsiz oluşu da ayrı bir cezp edici noktadır. Google’ ın veri koruma konusunda güvenilirliği tartışılmaz ama olur da hesabınıza bir şekilde girişinizi sağlayamaz ve ulaşamazsanız hesabınızdaki verileri yedekleme yoluyla kurtarabiliriz ve g-mail hesabınıza giriş yapamadığınız anlarda rahatlıkla görebilirsiniz.

Gmail Nasıl Yedeklenir ?

Google’nin yeni duyurduğu bu yedekleme özelliği sayesinde g-mail hesabınızda bulunan e-postalarınızı takviminizi fotoğraflarınızı ve eklentilerinizi kısacası hesabınızda ne varsa hepsini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. G-mail’in bloğundan duyurulan bu özellik kullanıcı kitlesi tarafından büyük bir beğeni toplamış durumda. Hesabınızda bulunan verilerinizi yedeklemek için hesabınızda yer alan profil resminize tıklayın ve karşınıza açılan pencerede hesap kutucuğuna tıklayın. Açılacak olan sayfada sol menüde verileri indir seçeneğini görüyor olacaksınız. İndir yazısına tıklayın ve çıkan seçeneklerden hangi verilerinizi bilgisayarınıza indirerek yedeklemek istiyorsanız yanlarındaki küçük kutucuklara tik işareti koymanız yeterlidir.

gmail yedekleme

Maillerimi nasıl yedeklerim

Bu sayede uygulamalarınızı istediğiniz zaman istediğiniz şekilde yedekliyor olacaksınız ve g-mail hesabınıza giriş yapamadığınız anlarda bile g-mail hesabınızdaki ulaşmanız gereken bilgi ve belgelere ulaşabileceksiniz.

Son derece faydalı ve yararlı olan bu uygulama gibi g-mail’in geçmişte de yapmış olduğu birçok farklı uygulama ve geliştirmeleri var. Sürekli olarak da gelişen teknolojiyle beraber g-mail de kendini geliştirmekte ve bu özelliğiyle zaten zirve de olan konumunu daha da sağlama almaktadır. İlerleyen dönemler de g-mail’den bu ve buna benzer uygulamalar beklenmekte gerek iş yaşamında gerekse de kişisel hesaplarımızı kullandığımız günlük hayatımızda g-mail kullanımının aksamadan devam etmesi sağlanmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir