WordPress Temaları Nasıl Türkçeleştirilir

WordPress siteler için önemli bir altyapı olma özelliği göstermektedir. Günümüzde artık çoğu kişi sitesini WordPress üzerinden açmaktadır. WordPress’in kullanımının gittikçe artmasının sebepleri ise elbette ki kullanıcılara sunmuş olduğu özellikleridir. WordPress’in çoğu hizmetlerinden faydalanabilmek için belli bir ücret ödenmesi gerekse de ücretsiz olarak da kendi çapınızda iyi bire site açmanız mümkündür fakat elbette ki sitenizi profesyonel ve kaliteli göstermek için WordPress’in ücretli hizmetlerinden faydalanmak sizin için daha iyi olacaktır.

WordPress’in tercih edilmesindeki bir başka önemli sebep ise sunmuş olduğu birbirinden farklı ve kullanışlı temalar sunmasıdır. Bir sitenin teması sitenin sevilebilmesi için çok önemlidir. Teması sevilmeyen beğenilmeyen bir site fazla kullanıcı çekemez. Bu nedenle eğer bir site açıyorsanız sitenizin temasına azami bir özen göstermeniz gerekmektedir. WordPress temalarından en iyi şekilde faydalanabilmeniz için WordPress temaları nasıl Türkçeleştirilir ? sorusuna cevap vereceğiz.

Wordpress Temaları Nasıl Türkçeleştirilir

WordPress Tema Türkçeleştirme

WordPress’teki temaları Türkçe yapabilmeniz için size yardım sağlayacak Poedit programını indirmeniz gerekmektedir. Programı çalıştırdıktan sonra .po uzantılı dosyayı tema dosyanız içinde açıp bulmanız gerekmektedir. Dosyayı açtıktan sonra programın sol tarafında WordPress İngilizce tema terimlerinin yer aldığını göreceksiniz. Bu terimlerin çevirisini kendiniz yapabilir veya internetten bularak Türkçe karşılıklarını İngilizcelerinin karşısına yazmanız gerekmektedir.

Bu çevirileri hallettikten sonra dosyaları TR_tr olarak kaydedin ve WordPress’in Dil paketi kısmına bu dosyayı atın. Bundan sonra WordPress temalarınız İngilizce olarak değil Türkçe olarak gözükecektir. Bu sayede WordPress üzerindeki temalarınızı zorlanmadan ve daha hızlı bir şekilde halledebilecek sitenizi ziyaret eden kullanıcılar için daha çekici ve kullanışlı bir tema hazırlayabileceksiniz. Ayrıca belli terimleri ezberleyerek hiç programa gerek kalmadan da WordPress temalarınızı düzenleyebilirsiniz ve kendiniz için en uygun temayı yapabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın