Samsung Galaxy S6 Edge Plus Sorun ve Çözümleri

Mobil cihazlara şüphesiz yeni soluk getiren ürünlerden biriside Samsung Galaxy S6 Edge Plus’tır. Hele ki bir önceki versiyonu olan S6 Edge’in bazı eksikliklerini tamamlaması da onu albenisi yüksek bir cihaza çevirdiği rahatça söylenebilir, bunu satışlardan da anlayabiliriz.

Genel olarak özelliklerinden bahsedersek S6 Edge Plus ta 5.7 inç ekran, 4 GB Ram ve 2.1 Ghz hızında çalışan işlemci bulunmaktadır.

Yaşamakta olduğumuz dönemde böyle bir telefon bizim ihtiyaçlarımızı çok yorulmadan bir sıkıntı çıkmadan karşılayabilir. Fakat bir çok elektronik cihazda olduğu gibi bu üründe de kullanıcıların karşılaştığı bir kaç sorun bulunmakta.

S6 Edge Plus  Menü Tuşu Çalışmıyor

Bunun sebebi içinde bulunan bazı uygulamaların içinde menü tuşu görevi gören seçenek bulunması. Bazı programlar bu durumdan dolayı hem tuş olarak hem de uygulama içindeki seçenek olarak komuta yanıt vermiyorlar.

Çözüm olarak; Geri tuşuna basılı tutulabilir ve ya Ayarlar -> Erişilebilirlik -> Beceriler menülerini takip ederek elle ayarlama yapmak mümkün.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus Sorun ve Çözümleri

 S6 Edge Plus Hızlı Sarj Çalışmıyor

Kullanıcıların bir çoğu olmasa da hatırı sayılır sayıda kullanıcının 90 dk içinde şarj olmadığını ifade etmektedirler.

Çözüm olarak;Donanım kaynaklı bir sorun olduğundan ve araştırmalara göre şarj kablosundan meydana gelen bir hata olduğundan şarj kablosunu değiştirmek genellikle bu sorunu çözmekte.

Bunların yanı sıra şarj kablosunun önce cihaza ardından prize takılması da bu sorunu çözebilmektedir çünkü elektriklenme bazı donanımların tam randımanlı çalışmasını etkileyebilir.

Durduk yere gelen bildirim ve titreşimler

Kullanıcıların bazılarının bu sorunla da karşı karşıya kaldığı gelen bilgiler arasında.Bazen saatte bir bazen de neredeyse dakikada bir yersiz şekilde gerçeği yansıtmayan bildirimler gönderme sorunu.

Çözüm olarak; Bildirim ayarları seçeneğinden bildirimlerin aktif durumda olup olmadığını kontrol ediniz, zira bazı uygulamaların bildirimlerine bakmadığınızda o bildirimler durmadan kendini tekrarlayabiliyor. Uygulamalarda kontrol edilmeli.

Yorum yapın