Word Otomatik Düzeltme Kapatmak Açmak

Microsoft Office‘in bize sunmuş olduğu birçok kullanışlı program sayesinde işlerimizi daha çabuk ve daha kolay bir şekilde halletme şansına sahibiz. İşimizi kolaylaştıran en önemli programlardan biri de elbette ki Microsoft Word. Bu program sayesinde yazmanız gereken işleri ve almanız gereken notları pratik bir şekilde düzenleyebilir ve işinizi kolayca halledebilirsiniz. Ayrıca Microsoft Word sayesinde yazınızı düzenlemek için birçok özelliğe de sahip olursunuz.

Word otomatik düzeltme kısayolu

Yazı boyutunuzu ve yazı tipinizi dilediğiniz gibi ayarlayabilir ve yazınıza arkaplan rengi dahi ekleyebilirsiniz. Ayrıca Microsoft Word size ne kadar kelime yazdığınızı otomatik olarak gösterir ki bu sayede işiniz oldukça kolaylaşır. Ayrıca yazınıza dilediğiniz gibi resim, gif gibi görseller ekleyebilirsiniz. Metin yazı aralığını düzenleyebilir ve bu sayede yazınızı özelleştirebilirsiniz. Yazdığınız yazıdaki bir bölüme kolay bir şekilde ulaşmak istiyorsanız arama kutusuna anahtar kelimenizi girerek aradığınız bölüme kolayca bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Word Otomatik Düzelme Kapatmak Açmak

Word otomatik düzeltme kapatmak

Microsoft Word’ün sahip olduğu daha bir sürü özellik var. Bunlardan bir başkası da Microsoft Word’ün otomatik düzeltme servisi. Bu servis sayesinde yanlış yazdığımız herhangi bir kelime veya yaptığımız bir imla hatası otomatik olarak düzeltilir fakat bazı zamanlar yapılan bu otomatik düzeltme yazımızı bozar ya da bizim istediğimiz gibi olmaz. Bazı zamanlarda örneğin tiyatro yazarları için kelimenin bilerek yanlış yazılması da önemlidir. Peki Microsoft Word’de otomatik düzeltme nasıl kapatılır ? Microsoft Word uygulamasını açarak Seçeneklere ve oradan da Yazım Denetlemeye girin. Açılan sayfada Microsoft Word’ün hangi yazımlarınızı düzeltmesini veya düzeltmemesini istediğinizi seçeneklerden seçin. Bu sayede Microsoft Word sizin yazdıklarınıza herhangi bir müdahalede bulunmaz ve siz de bu sayede hem yavaşlamadan yazılarınızı yazabilirsiniz hem de yazınız sizin istediğiniz şekilde olur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir