Word Dosyasına Resim Nasıl Eklenir ?

Microsoft Word günümüzde oldukça önemli hale gelmiş programlardan bir tanesidir. Günümüz iş dünyasında evrak yazımlarında, evrakların bilgisayarlara aktarımında, günümüzde üniversiteler de proje ödevlerinin Word dosyası halinde teslim edilmesinde, el yazınızın kötü olduğunda Word programından bilgisayar yazısı olarak yazımızı teslim etmemiz gerektiğinde ve buna benzer bir çok durumda artık Word programları önemli bir hale gelmiş ve kullanılmaya başlanmıştır. Peki eğer Word dosyasından bir proje, ödev ya da iş hayatında hazırlanması gereken dosyalarda Microsoft Word’de Arkaplana Nasıl Resim Eklenir? sorusuna yanıt getirmek istiyoruz.

Word yazının yanına fotoğraf ekleme

Microsoft Word programında Word belgelerinizin arka sayfasına yazacağınız dosyaya göre resim ekleyebilirsiniz. Hem de bu sayede çeşitli reklamlarınızı yaparak tanınmanızı sağlayabilir, hem de kart ve baskılarla ekstra olarak uğraşmanıza gerek kalmayabilir. Ayrıca Microsoft Word programına eklediğiniz resimlerin üzerine de istediğiniz yazıları yazabilirsiniz.

worde resim ekleme

Word resmin yanına yazı

Öncelikle ilk olarak yapmanız gereken bir tane boş Word dosyası programı açmanız olacak. Microsoft Word dosyasını açtıktan sonra üst sekmelerde sayfa düzeni butonu olacak ve bu butona tıklamanız gerekecek. Daha sonrasında sayfa düzeni sekmesi içerisinde yer alan sayfa arka planı kısmından sayfa rengini seçmeniz gerekecek. Sayfa renginizi seçtikten sonra ise karşınıza dolgu efektlerini seç butonu gelecek ve bu butona tıklamanız gerekecek.Daha sonrasında ise karşınıza resim seç sekmesi çıkacak ve bu butona tıkladığınızda dosyalarınız içerisinde yer alan resimleri seçerek arka plan resmini oluşturabilirsiniz. Resminiz Word belgenizin arka planına yerleştirildikten sonra eğer yazı da yazmanız gerekecekse resim üzerinden istediğinizi yazıları yazabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir