Ayva Nelere İyi Gelir ?

Türkiye’de bulunan uzmanlar özellikle ’7′ rahatsızlık için ayvayı öneriyor. Boğaz, bağırsak, mide, akciğer, kalp, ağız ve bağırsak rahatsızlıklarına ayvanın faydası olduğu kanaatindeler. Tabi sadece Ayvanın faydaları bunlar ile sınırlı değil. Ağız yarasına, ağız kokusuna, cildin genişlemesine, dudak çatlaklarına, ishale ve cinsel gücü arttırmasına faydaları bulunmaktadır.

Ayva Vitaminler ve Minarelleri

Ayvanın içerisinde şeker, protein organik asit, A, B2, C vitamini ve demir ayrıca potasyum ve bakır gibi mineralleri bulundurması açısından çok sağlıklı bir meyvedir. Ayvanın tohumlarında ise (yağ, protein) bulunmaktadır.En önemli ve can alıcı noktaya geldik. Hastalık veya vitamin eksikliliği konusunda ayvanın faydalarını anlattık sırada ufak gibi gözüken fakat kaçınılmaması gereken bir noktadayız.

Ayvanın İyi Geldiği Hastalıklar

Çocuklarınızın sağlığını korumasıyla birlikte aynı zamanda çocuklarınızın hızlı gelişim sağlamasına ve büyümesine yardımcı olur. Çocuk, genç, yaşlı veya kadın, erkek demeden her yaş aralığında sinir sistemini güçlendirmektedir. Midenize zararlı gelebilecek tüm mikroplardan korur ve halsizlik, yorgunluk gibi sorunlarınızın önüne geçer. Tırnaklarınızın, cildinizin sağlığı açısından ve zinde kalması açısından faydalıdır.

Grip, nezle oldunuz veya olacaksanız kesinlikle ayvayı öneriyorum. Hiç düşünmeden günde ’1′ adet tüketiniz. İshal başlangıcı veya ishal olduysanız, ayva yiyebilir veya ayva şurubu içebilirsiniz. Vücudunuzda ki en önemli bölgelerden bir tanesi olan ağız için çok önemlidir. Çünkü ağız kokusuna en etkili yöntemlerden bir tanesidir ayva. Varis hastalığı bulunan kişiye uzmanlar tarafından sıklıkla önerilen bir meyvedir ayva. Aynı zamanda varis tedavi sürecinde de  kullanılmaktadır. Cinsel gücü ve aynı zamanda isteği arttırmaktadır.

Ayva Nelere İyi Gelir

Damar sertliğinin sebebi olan kötü kolesterollü kanı düşürmek için ayva tüketebilirsiniz. Aynı zamanda Ayva veya Ayva hoşafı sayesinde ağzınızda ki yararlardan en etkili ve hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bronşit, balgam, kronik öksürük, solunum gibi hastalıklarınız olduğu zaman kesinlikle tere yağında ayvayı pişirerek yiyebilirsiniz. Annelerimizin sütünü arttırmak için aramadıkları yol kalmamıştır eminim. Fakat Ayva çiçeğinin kaynatıp suyunu içebilirsiniz.

Baş ağrısını ayva yiyerek önleyebilir veya kalbinizin daha güçlü olmasını sağlayabilirsiniz. İdrar yolu iltihaplarından kurtulamıyorsanız kesinlikle ayva kabuklarını kaynatarak içmenizi tavsiye ederim. Ayvayı veya suyunu kaynatarak içtiğinizde ağız yaralarına, boğaz şişliğine veya ağrısına çok faydalı olacağından adım gibi eminim. Ayvayı kaynatarak suyunu soğutup dudaklarınızı bu su ile yıkayabilirsiniz. Dudak çatlamasına çok faydalıdır. Çok yoğun çalışıyorsanız mutlaka ayva yapraklarını demleyerek içmelisiniz. Uykusuzluğunuza ve yorgunluğunuza güç katacaktır. Şeker hastalarının meyvede bulunan şeker fazlalığından dolayı tüketmedikleri aşikardır. Fakat ayva’da bulunan şeker oranı çok az olduğu için Şeker hastası olanlarında ayva yemelerinde problem oluşturmayacaktır. Şeker içeriğinin düşük olması nedeniyle şeker hastaları tarafından da rahatlıkla tüketilebiliyor.

Yorum yapın