Windows 10 Nasıl Hızlandırılır ?

Microsoft’un piyasaya en son sürdüğü Windows 10 işletim sistemi şu an birçok Microsoft kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir. Windows 10 işletim sisteminizin performansını daha fazla arttırmak ve hızlanmasını sağlamak istiyorsanız yapmanız gereken birkaç önemli maddeden bahsedeceğiz. İşte karşınızda Windows 10 daha hızlı olsun istiyorsanız işte 8 süper tavsiye.

  1. Arka planda çalışan uygulamaları durdurun.

Windows 10’da arka planda çalışmaya devam eden uygulamalar hem şarjınızı çabuk tüketmekte hem de bilgisayarınızın olduğundan yavaş çalışmasına sebep olmaktadır. Bunu önlemek için bilgisayarınızdan başlata girip görev yöneticisine girerek arka planda çalışan ve işinize yaramayan uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz.

  1. Windows 10′ da ki animasyonları, gölgeleri ve görsel efektleri devre dışı bırakın.

Windows 10 işletim sisteminin bazı cici efektleri ve animasyonları da bilgisayarınızın yavaş çalışmasını sebep olabilmektedir. Bu durumda bunları engellemeniz çok kolaydır. Başlat menüsüne girin ve arama yerine “sysdm.cpl” yazın ve çıkan sonuca tıklayın. Çıkan pencerede gelişmişe basın ve ayarlara girin. Burada yapmanız gereken “En iyi performans” yazan kutucuğu seçmeniz ve Windows 10 sizi yavaşlatan tüm efektleri durdurur.

  1. Bilgisayarınızdan sorun gidericiye girerek sistem bakımı sorunlarını giderin. Bu sorunlar giderildikten sonra bilgisayarınızda hız artışı olacaktır.
  1. Başlat menüsünden Performans İzleyiciye girin ve sistem hakkında verilen uyarıları inceleyin ve gerekli olan sorunları giderin.

windows 10 hızlandırma

  1. Bazen bilgisayarı yavaşlatan tüm sorunlar Windows 10’dan kaynaklanmaz. Durmadan çalışan reklam yazılımları da bilgisayarınızı yavaşlatır. Bu durumda yapmanız gereken Malwarebytes’i indirip bilgisayarınızı taratarak gereksiz yazılımlarından kurtulmanız olacaktır.
  1. İndirdiğiniz oyunlar da bilgisayarınızı kasıyor olabilir bu nedenle kullanmadığınız uygulamaları denetim masasından siliniz.
  1. Bilgisayarınızdaki film ve büyük yer kaplayan dosyalarınızı flash belleğinize atınız.
  1. Ve son olarak yapmanız gereken şey Windows 10’u en hızlı performansta kullanabilmeniz için güç ayarlarını size en hızlı performansı verecek bir şekilde değiştirmeniz gerekmektedir. Tabii bu durumda aşırı güç tüketimine sebep olabilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir