WhatsApp Mesajlarını Android’den iPhone’a Aktarma

WhatsApp programının önemi tartışılmaz. Akıllı telefonlara özgü bir program olarak karşımıza çıkan WhatsApp, kısa bir süre içerisinde SMS’in tahtını ele geçirmişti. Sonradan eklenen arama özelliği sayesinde kullanıcılar, hem arama yapabiliyor hem de rahatlıkla tek kişi ya da gruplarla mesajlaşabiliyorlar. Program sayesinde yaptığımız mesajlaşmaları yedekleme şansına da sahibiz. Peki, WhatsApp Konuşmalarınızı Android’den iPhone’a Nasıl Aktarırsınız?

Whatsapp Mesaklarını Taşıma

Android kullanıcıları, WhatsApp üzerinden konuşmalarını Google Drive üzerine yedekleyebiliyorlar. Program içerisinden Android kullanıcıları, mesajlarını, fotoğraflarını ve videolarını buluta gönderebiliyorlar. Cihazlarını resetlemeleri gerektiğinde ya da farklı bir Android cihaz kullanmaya başladıklarında, buluta attıkları bu verilerini tekrar alabiliyorlar. Yedeklemenin periyodu da kişi tarafından seçilebiliyor. Ancak bu uygulama iPhone’lar için tabi ki geçerli değil. Android bir cihazdan Iphone geçenlerin yapması gereken işlemler ise şunlar: Öncelikle uygun bir program bulmanız gerekiyor. Örneğin; Backuptrans Android WhatsApp to Iphone Transfer.

watsapp-aktarma

Programı yükledikten sonra önce Android cihazdan USB hata ayıklama sekmesini seçin. Iphone cihazınızdan da iPhone’u bul uygulamasını ve iCloud Yedek özelliğini kapatın. Şuan cihazlar yedeklemeye hazır durumdalar. Android cihazı bilgisayarınıza bağlayın. Program kendiliğinden başlayacaktır, başlamaz ise başlatın. Ekranda WhatsApp sürümü ile ilgili bir uyarı çıkacak. Tamam sekmesine basmadan önce, verilerinizin yedeklemesi için Ayarlar – Sohbet Ayarları – Yedekle adımlarını izlemeniz gerekmekte. Bu adımda yedekleme tamamlanmış olacak. Ardından Android cihazınızda bir uyarı belirecek. Verileri Yedekle dediğinizde aktarım sağlanmış oluyor.

Verileri Iphone’a taşımak için de, programın içinden Local Databases içindeki Android cihaza sağ tıklayıp Transfer Messages from Database to Iphone sekmesine basın. Daha sonra Iphone cihazınızı bilgisayara bağladığınızda otomatik olarak program çalışmaya başlıyor ve yedekleme aktarımı ilerliyor. Yüklendi uyarısı çıkınca Iphone’unuzu etkinleştirin. Uygulamayı açtığınızda verilerinizin aktarıldığınız göreceksiniz.

Yorum yapın