Dolap İçi Düzenleyici Nasıl Yapılır

Adım adım anlatmak oldukça can sıkıcı oluyor. Dolabın düzenlenmesi için piyasada satılan hazır ürünleri alabilirsiniz. Yada bir mobilyacıdan bu konuda destek alarak hızlı bir şekilde dolabınızı düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Dolap İçi Nasıl Düzenlenir

Herkesin alışkanlıkları ve sahip olduğu eşyalar farklı farklıdır. Bu eşyaların adetleri ve içerikleri büyük oranda benzerlik gösteriyor gibi olsa da onları nasıl saklamaya karar verdiğiniz gerçek anlamda sizi yansıtacaktır.

dolap-ici-duzenleme-nasil-yapilir

Peki ama daha düzenli bir dolaba nasıl sahip olabilirsiniz? Öncelikle kıyafetlerinizi uygun zaman aralığına göre ayırmanız gerekecektir. Bir gün sonra giyeceğinizden altı ay giymeceğinize, hatıra olarak sakladıklarınızdan atmaya kıyamadıklarınıza kadar farklı farklı kategoriler altında sınıflandırmazsanız arayış içerisinde dolabınızı karıştırabilirsiniz.

Bu sebepten dolap içi düzenleyici kadar önemli olan şeyin aslında sizin tertip ve düzeniniz olduğunun da unutulmaması gerekmektedir.

Dolap Düzeninin Kuralları

Tertip ve düzenin yanı sıra temizlikte son derece büyük bir önem taşır. Mümkün mertebe kıyafetleriniz devamlı olarak katlanmış düzenlenmiş ve temiz olmalıdır. Kullandığınız eşyalardan tutunda giydiğiniz çoraba kadar giyemeyeceğiniz hiçbir şeyi dolabınızda barındırmayın.

Hızlı Karar Vermeyin Düşünün

Eğer ev sahibiyseniz dolabınızın bulunduğu konum son derece önemlidir. Aksi takdirde siz bıkana kadar o orada duracaktır. Evinize yeni çıkarken de imkanınız varsa da kesinlikle dolabınızı uygun konumlandırmaya dikkat edin. Çok fazla karanlık odaların iç karartacağı unutulmamalıdır. Bu sebepten odanızı bol ışık alacak şekilde konumlandırmalı ve dolabınızı da ona göre bir noktada bulundurmalısınız.

Aynı zamanda düzenli olmanın ilk kuralını kesinlikle unutmamanız da gerekmektedir. Hepsinden önemlisi düzenli olmak bir hayat standardı haline gelmeli ve sadece dolabınızın dağınık olduğundan şikayetçi olduğunuz için düzenli olmamalısınız.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın