Snapchat Kaydedilen Fotoğraflar ve Videoları Paylaşma

Snapchat, uygulama içerisinde çektiğiniz ya da yeni bir özellik olarak gelen ‘Anılarım’a kaydedilen fotoğrafların ve videoların, en fazla 10 saniyelik görüntülenecek biçimde uygulama içinde sizi takip eden herkese açık ya da özel olarak istediğiniz kişiye gönderebildiğiniz bir uygulamadır ve paylaşılan fotoğraflar eğer herkese açık yani ‘Hikayem’ bölümünde paylaşıldıysa, 24 saat sonunda silinecektir.

Kaydettiğiniz Fotoğrafları Snapchat’te Nasıl Paylaşırsınız?

Eskiden kaydedilen ya da Snapchat ile çekilmeyen fotoğraflar, sadece ek bir uygulama kullanarak paylaşılabiliyordu fakat artık Snapchat’ in yeni özelliği olan ‘Anılarım‘ ile, önceden kaydettiğiniz, galerinizde bulunan herhangi bir fotoğrafı dilediğiniz zaman dilediğiniz gibi paylaşabiliyorsunuz. ‘Anılarım‘, Snapchat içinde istediğiniz bir klasörü oluşturmanızı, eski fotoğraflarınızı kaydederek paylaşabilmenizi, bu fotoğraflar üzerinde düzenleme yapabilmenizi, tıpkı şimdi çekmişsiniz gibi paylaşmanızı sağlıyor ve artık eskisi gibi sadece şu an çekilen fotoğrafları koymak zorunda kalmıyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken Snapchat uygulamasını güncellemek ve ‘Anılarım’ı aktif etmek için fotoğraflarınızı Snapchat’e aktarmasına izin vermek. Fotoğraflarınızın aktarımı tamamlandığı zaman fotoğraf çekme ekranına gelerek aşağıdaki baloncuğu kaydırmanız ve ‘Anılarım‘ girerek paylaşmak istediğiniz fotoğrafı seçerek üzerinde gerekli düzenlemeleri yaparak paylaşmanız yeterli olacaktır.

snapchat

Ek uygulamalara para vermek ya da sizden istediği şeyleri yaparak fotoğraf paylaşma hakkı vermesini beklemek artık yok çünkü Snapchat’in bu yeni özelliği aslında eksik olan en önemli sorunu da gidermişe benziyor. Uygulama içinde kendine özel fotoğraf albümü oluşturulabilmesi de ayrı bir güzel özellik elbette ve istediğiniz zaman istediğiniz fotoğrafı paylaşabilecek olmanız Snapchat’in en büyük problemini gidermiş.

Henüz daha çeşitli sıkıntıları olan bu ‘Anılarım‘ özelliğinin baskın problemlerinin yakın zamanda giderileceği söylense de bu haliyle de oldukça kullanışlı duruyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir