Wax Saçta Ne Kadar Kalmalı

İnce telli saçlara sahip olduğum için, lisede herkes saçına jöle sürerken ben ne yazık ki jöle kullanamıyordum. O zamanlarda wax hem az bilinen hem de pahalı bir saç şekillendirici olduğu için waxla çok geç tanıştım. Ama saç şekillendirici olarak sadece waxtan yardım aldığımı söyleyebilirim. İnternette pek çok soru ve saçma sorunla karşılaştığım için wax hakkında bildiklerimi yazmak istiyorum. Özellikle wax saç beyazlatır mı sorusuna verilecek bir cevabınız varsa yazmanız beni çok mutlu edecektir.

Gelelim ana sorumuza wax saçta ne kadar kalmalı sertleştirici etkisinden dolayı bana soracak olursanız kesinlikle waxlı saçlarınızla yatağa girmemeniz gerekiyor. Bu sebepten saçta ne kadar kalacağının bir önemi olmaksızın doğrudan gün içerisinde yapıldıktan sonra saçınızı yıkamayı alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Wax Saçta Ne Kadar Kalmalı

Wax Saçımı Tutmuyor

Bu da başka bir sorun olarak ön plana çıkıyor. Wax saçınızı tutmuyorsa saç tipinize uygun değildir. İnce telli saçlar için kullanılan waxlar ayrı özellik taşıyacağı için kalın saçlar için kullanılmaz. Hemen hemen her saç tipi için ayrı bir wax kullanılmaktadır. Bunların tespit edilmesi ve bu duruma uygun bir seçenek belirlenmesi yeterli bir karar olacaktır.

Wax saçı düzleştirir mi sorusunun en mantıklı cevabı ne için kullandığınızdır. Bayanların kullanma alışkanlığı ile bayların kullanma amacı farklı olduğu için kullanmadan önce kullanım tarzınıza uygun bir seçenek belirlemeniz yeterli olacaktır. Bu duruma uygun bir durum daha mantıklı olacaktır.

Son dönemler de wax saçı yağlandırır mı düşüncesi ile de sık karşılaşıyorum. Benim gibi çabuk yağlanan saçlarda bir günden fazla unutulan waxların saçınızı olumsuz etkileyeceği ve çabuk yağlanmayı sağlayacağı da unutulmaması gereken konu başlıkları arasında yer almaktadır. Kısa bir araştırma ile bu durumun önüne daha rahat bir şekilde geçilebilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir