Halıların Güzel Kokması İçin

Evin çilesini en fazla halılarımızın çektiğini söylersek yanlış olmayacaktır. Halılar devamlı olarak temiz tutulmalı ve iyi kokmalıdır. Eğer daha çok koyu renklerde tercih edildiyse halının kir göstermeyeceğini ve daha zor kendini belli edeceğini de bilmek gerekir. Peki ama halı temizliği ve daha da önemlisi güzel kokması için neler yapılabilir? Yılda en azından bir sefer halınızı yıkamaya vermenizi tavsiye ediyorum. Tabi ki yıkama halının güzel kokması için değil belki ama en azından temiz olması için son derece önemlidir. Düzenli olarak temizlik yapılan evlerde halıların bakımının yapıldığı zaman da güzel bir koku oluşacağı için kesinlikle tercih edilmesi gereken başlıklar arasında yer alacaktır.

Halıların Güzel Kokması İçin

Halının Güzel Kokması İçin Yapılması Gerekenler

Hepsinden önemlisi düzenli olarak temizliğinin yapılması gerekmektedir. Bunun için en büyük yardımcınız tabi ki elektrik süpürgesi olacaktır. Evinizin misafir sayısına ve sizin hijyen anlayışınıza göre düzenli olarak elektrik süpürgesi ile süpürülmesi yeterince iyi bir seçenek olacaktır. Halının güzel kokmasını sağlamak için kesinlikle belli aralıklarla halı şampuanı kullanabilirsiniz. Evde ben sıklıkla halı şampuanı bulundurmadığım için normal şampuandan yararlanıyorum ama siz halı şampuanını tercih edebilirsiniz. Pek çok ürün halınızın hem temizlenmesi hem de kirinin ortadan kalkması için son derece yerinde bir karar olacaktır.

Halı Temizliğinde Gırgırın Önemi

Zaman içerisinde halınızda kirlenmeler ve tozlanma oluşacağı için eski el gırgırlarından yardım alabilirsiniz. Çünkü elektrik süpürgesi ne kadar güçlü olursa olsun bir el gırgırı kadar iyi temizleme yapmayacaktır. Zaten halınızı gırgırla aldıktan sonra çok net bir şekilde göreceksiniz ki kirin büyük bir kısmının halınızda kaldığı net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Öncelikle bu durum halınızın daha parlak olması için yerinde bir tercih olarak ön plana çıkar.

Halıların Güzel Kokması İçin (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. aslında burada asıl dikkat edilmesi gereken konu halıların güzel kokmasından daha ziyade halıların küflenmemesi için yapılması gerekenler gibime geliyor.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın