Vatanım Sensin Eftelya Kimdir

Vatanım Sensin dizisi konusu kadar oyuncuları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Son dönemlerde televizyonlarda görmediğimiz Halit Ergenç ve Bergüzar Korel’in başrollerini paylaştığı dizide Eftelya karakteri de hem karakteri hem de oyunculuğu ile göz dolduruyor.

vatanim-sensin-eftelya

Peki ama Vatanım Sensin Eftelya kimdir? Dizide Eftelya  karakterine  Şebnem Hassanisoughi hayat veriyor. Eftelya Rum bir şarkıcıdır. Bir meyhanede şarkı söylemektedir. Dizide bulunan Cevdet karakteri ile gizli kapaklı bir ilişki içerisindedir.

Her ne kadar Cevdet onu oyalasa da Eftelya Cevdet ile evlenip alenen bir hayat yaşamak ister. Cevdet tarafından kullanılması bir yana, Cevdet onu Azize’ye olan tutkulu aşkından dolayı devamlı olarak oyalamaktadır.

Vatanım Sensin Eftelya

Dizinin yeni bölümlerinde daha çok ön plana çıkmasını beklediğimiz karakterimizin de başarılı oyunculuğu ile göz doldurduğunu söyleyebiliriz.  Özellikle  Şebnem Hassanisoughi hayat verdiği bu karakterin Cevdet’in oyunlarına ve bekletmelerini uzunca bir süre daha çekeceğini söyleyebiliriz.

Eftelya 3. Bölümde düzenlenen bir baloda şarkı söylemektedir. Daha sonrasında ise İzmir’de bir karışıklık ortaya çıkmıştır. Bu sebepten Halit İkbal karakterinin bir gazetede yayınladığı yazı sonucu İzmir’de halkı galeyana gelmiş Azize’nin evinde yangın çıkarmıştır.

Vatanım sensin 4. Bölümde çok daha önemli gelişmelerin olması bekleniyor. Özellikle evde mahsur kalanlar ve Cevdet Azize ilişkisinin nasıl bir sonuç alacağı da merak konusu…

Tevfik ile olan ilişkisinde kısa bir süre içerisinde ciddi anlamda sorunlar yaşaması olası olan Eftelya’nın da yeni bölümlerle beraber diziye yeni bir renk ve soluk getirmesi de muhtemel…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir