Ucuz Uçak Bileti Bulmak

Uçak yolculuğu özellikle iki binli yıllarla birlikte gelişme göstermiştir. Önceki yıllara kadar sadece yurt dışı seyahatlerde kullanılan ya da tercih edilen uçak yolculuğu günümüzde yurt içi ulaşımda da en popüler yolculuk türüdür.

Bileti Erken Almanın Avantajları

Uçak yolculuğunun rahat, güvenli oluşu ve çok kısa zamanda ulaşımın sağlanması insanları bu yönde tercih yapmaya teşvik etmiştir. Uçak konusunda en önemli nokta ucuz uçak bileti bulmaktır. Gerek yurt içi olsun gerek ise yurt dışı olsun en önemli nokta biletin erken alınmasıdır. Bu nedenle yapılacak seyahatin tarihleri net olarak belirlenmeli ve bu doğrultuda uygun biletler aranmalıdır. Öyle ki erken rezervasyonlarda yarıya kadar düşen fiyatlar ile çok uygun ve ekonomik bir şekilde seyahat edebilmek mümkündür. Bu nedenle erken rezervasyon uçak bileti alabilmenin en önemli kısmını oluşturmaktadır.

En uygun bileti bulmak

Erken rezervasyonun haricinde günümüzde uçak yolculuğu için pek çok alternatif firma bulunmaktadır. Sayıları giderek artan bu firmalar bu alanda söz sahibi olabilmek adına çeşitli dönemlerde farklı indirimler ve kampanyalar ile müşteri çekmeye çalışmaktadır. Firmalar arasındaki bu rekabet haliyle yolculuk yapacak kişiler için avantajlı bir durum oluşturur. Zira şartlar dahilinde çok daha ucuz uçak bileti almak bu sayede mümkün duruma gelmektedir. Ayrıca belirtilen tüm bu firmalarda fiyatlar da farklılık göstermektedir.

Ucuz uçak bileti nasıl bulabilirim ?

Yapılacak seyahat noktaları arasında tüm bu firmalardan fiyat alınarak karşılaştırma yapılması uygun olacaktır. Bu sayede en ucuz uçak bileti seçiminizi yaparak piyasada alabileceğiniz en iyi bileti alabilirsiniz. Tüm bunlar doğrultusunda tabi ki en büyük kaynak ve yardımcı internettir. İnternet üzerinde hazırlanan pek çok site üzerinden ucuz uçak bileti alabilmek ve bilet fiyatları gibi ayrıntıları araştırabilmek mümkündür. Bu nedenle ucuz uçak bileti almak isteyenlerin internetten yararlanmaları çok doğru bir tercih olacaktır. Skyscanner, bavul.com, turna.com gibi sitelerden fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Tavsiye

Arkadaşlar benim size en önemli tavsiyem ise kampanya zamanlarını beklemektir. Ben yurt dışı uçuşlarımda Pegasus hava yollarını kullanıyorum. Hemen her ay %30 %40 %50 indirimleri oluyor. Pegasus plus kartınız var ise daha da uyguna bu biletleri alabilirsiniz. Hatta online check in yaparsanız her uçuşunuzda uçuş puanı kazanacaksınız. Ben İzmir aktarma kullanmama rağmen Amsterdam’a 190, Barcelona’ ya 280 liraya gidiş dönüş bilet aldım. Sizde benim gibi kampanyaları takip ederek uygun uçak bileti alabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir