Eski Erkek Arkadaşım Evleniyor

Yıllar önce hayatınızın en önemli şeyi gibi gördüğünüz o adam şimdi bir başkası ile dünya evine girmeye mi hazırlanıyor? Birlikte en masum duyguları paylaştınız, belki de tutkulu bir aşk yaşadınız. Ama o artık başkasına ait. Siz de bunu belki size gelen bir düğün davetiyesi belki de bir arkadaş aracılığı ile öğrendiğiniz. İlk duyduğunuzda kısa süreli bir şok yaşayabilirsiniz. Bunun nedeni hala ona hisleriniz olması değil, bir zamanlar bir şeyler paylaştığınız birinin evleniyor olması düşüncesidir.

Eski sevgilinin evlenmesi

Kısa süreli şoku atlattıktan sonra çeşitli teoriler üretmeye başlarsınız. Ya iki ay sonra boşanacaklardır ya da ortada hamilelik gibi bir durum vardır. Onun başkasını gerçekten seviyor olmasını düşünmezsiniz kolay kolay. Zamanında sizin camınızın altında saatlerce bekleyen, sizi yarım saat görmek için okul çıkışında eve kadar sizinle yürüyen, doğum günlerinizde size sürprizler yapan o küçük delikanlı, şimdi bir adam olmuş ve belki de baba olmaya hazırlanıyordur.

Beni unutmuş mu ?

Bu bir dönem birlikte olduğunuz eski sevgililerinizden birinin başına geldiğinde herhangi bir problem yoktur. Ancak bu kişi “o” olursa, sıkıntı işte burada başlıyor. Ama şunu da belirtelim; eski sevgilisinin mürvetini gören kadınlar, bunun insanı öldürmediğini söylüyor. İlk duyduğunuzda mutluluk dilemekle adamı tekme tokat pataklamak arasında kalabilirsiniz. Kafanızı, en küçük hücrelerinizi bile birbirine karıştıran bu duygu, vücutta adeta bir şok etkisi yaratır. Evlenmeden önce kızı terk edip size döneceğinin hayallerini kuruyor olabilirsiniz. Belki de nikah masasında terk edecektir. Ama böyle olmayacağına kendinizi hazırlayın.

O güne kadar seviyorum cümlesini bile söyleyemeyen adam o kızla nikah masasına oturmaya cesaret edebiliyorsa, muhtemelen onu seviyordur. Bu gerçeğin farkına varın ve kısa süreli bir yastan sonra hayatınıza devam etmeye başlayın. Ama sakın nikahlarına gidip kendinizi göstermek gibi bir hata yapmayın. Bunun ne size ne de ona bir faydası olmayacak. Bırakın herkes kendi yoluna gitsin. Kim bilir, belki de yarın siz de evleneceğiniz adamla karşılaşırsınız…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir