Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Yaparım ?

Bu yazımızda, ücretsiz web sitesi kurmak isteyenlerin en çok tercih ettiği platformlara ve bu platformların avantaj ve dezavantajlarına değineceğiz.

Ücretsiz web sitesi

Mümkün olan en kısa ve en kolay yoldan, ücretsiz bir içerik sağlayıcı edinmek isteyen okuyucularımıza verebileceğimiz en iyi tavsiye kendilerine Blogger, Tumblr, WordPress gibi tanınmış mecralardan bir blog hazırlamaları yönünde olacaktır.

Yukarıda bahsi geçen platformların dünyada çok tercih edilmelerinin en önemli sebebi, kullanıcılarına herhangi bir alan adı yani domain edinmeden, bir kaç adımda bir içerik sağlayıcı yaratma imkanı tanımalarıdır.

Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Yaparım

Aslında bu avantajlara uzun uzun değinmenin çok bir anlamı yok. Herhangi bir tanesine üye olduğunuz andan itibaren kolayca anlayabileceğiniz üzere yukarıda bahsedilen platformlar üyelerine:

Ücretsiz,

Basit ama profesyonel görünümlü,

Kullanıcı dostu bir içerik sağlayıcı edinmelerini sağlarlar.

Sırf yukarıda kısaca değinilen birkaç sebep dolayısıyla bu mecralar dünyadaki binlerce kullanıcının ihtiyaçlarını başarı ile karşılarlar. Öte yandan ücretsiz bir içerik sağlayıcı sahibi olmanın bazı dezavantajlarının olduğunu da hatırlatalım. Ücretsiz web sitesi edinmenin dezavantajları

Bağımlılık

Kısıtlı kullanım

Amatör algısı

Ücretsiz blog nasıl açarım

Yukarıda kısaca özetlediğimiz maddeleri açıklamak gerekirse, WordPress, blogger gibi tanınmış mecralardan bir blog tasarladığımızda, bu markaların kurallarına uymamız gerekeceği sanırız oldukça açık. Bazı kurallara uymayan blogların kapatıldığı ve kullanıcıların bir anda ortada kaldıkları (örneğin bahis yorumları yapan bazı bloglar) sıklıkla karşılaşılan bir problem olarak ortaya çıkar.

Bahsedilmesi gereken bir diğer hususta şudur: söz konusu mecraların oldukça kullanıcı dostu oldukları tartışılmaz. Ancak bu markalardan alınan hizmetlerin her formata uygun olmadığı unutulmamalı.

Son olarak bu mecralardan edinilen alan adlarının bir çokları tarafından amatör bir site olarak algılandığını belirtelim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir