Yulaf Ezmesi Pişirme

Yulaf ezmesi pişirirken çok farklı tarifler ile karşılaştım. Sanki yulaf ezmesi pişirme konusunda çok ciddi ve farklı seçeneklerin olduğunu görmek mümkün oluyor. Peki ama en doğru yulaf ezmesi pişirme yöntemi ne olabilir ve nasıl bir yöntem izlenebilir?

Sizde benim gibi yulaf ezmesinin tadını sevmiyorsanız farklı tarif ve pişirme yöntemlerini uygulayabilirsiniz.İlk olarak ağzıma aldığımda yulaf ezmesini asla yiyemeyeceğimi düşünmüştüm. Daha sonrasında ise önce sütle sonra balla karıştırarak tükettiğimde biraz daha ısınmaya başladım. Yabancı kaynaklarda araştırma yaptığımda ise yulaf ezmesinin pişirildiğini gördüm bu sayede daha lezzetli tarifler ortaya çıktığını fark ettim.

Yulaf Ezmesi Pişirme

Yulaf  Ezmesi Pişirme Yöntemleri

Bunun için öncelikle süt veya soya sütü tercih edilebilir. Bazen su kullandığımda oluyor ama bana kalırsa en lezzetlisi süt… Bu biraz yulaf ezmesi pişirme şekli ile paralellik gösteren bir durum sizin için nasıl uygun olduğunu düşünüyorsanız onu deneyebilirsiniz.

Ben bir tavanın içerisine bir miktar süt katıyorum. Onun üzerine de birkaç yemek kaşığı yulaf ezmesi ekleyerek yumuşayana kadar pişiriyorum. Çok fazla pişirmek tadının değişmesine neden olacağı için çok fazla tavsiye edilmiyor. Bu bakımdan çok tadını değiştirmeyecek şekilde pişirmeli ve buna dikkat etmelisiniz.

Lezzetli yulaf ezmesi

Birkaç dakika kadar pişirmek yulaf ezmesinin yumuşaması için yeterli oluyor. Daha sonrasında ise damak tadınıza göre farklı baharatlar ekleyebilirsiniz. Benim tavsiyem greyfurt, portakal ve tarçın üçlüsüdür. Lezzeti çok hoş olduğu gibi aynı zamanda rahatlıkla tüketilebiliyor.

Daha önce de belirttiğim bunun dışında onlarca farklı tarif ve yöntemin bulunduğu da su götürmez bir gerçek, ben pek çoğunu denedikten sonra en mantıklı olanın yulaf ezmesi pişirme olduğuna karar verdim. Diyet yapanlar için farklı tarif ve yardımcılardan destek alınmış olsa bile çoğunlukla damak tadına göre farklı tarifler denenebiliyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir