Uçan Pokemonlara Karşı

Pokemon türleri ve mücadelelerini araştırabileceğimiz çok fazla yerli kaynak olmadığını belirtmiştik. Bu durumda özellikle yabancı forum siteleri ve sadece pokemon bilgilerinin yer aldığı kaynakları ziyaret etmek zorunda kaldığımı söyleyebilirim. Özellikle uçan pokemonların antileri ve nasıl bir mücadele ettiklerini detaylı olarak anlatacağım. Aynı şekilde uçan pokemonların hangileri olduğuna da detaylı bir şekilde değineceğim. Peki ama uçan tür pokemonlara karşı hangi pokemonlar kullanılır bundan bahsedelim.

uçan pokemonlara karşı

Uçan Pokemonları Ne Yener

Bilindiği gibi pokemonların mücadelesinde mutlak suretle üstün olan bir tür bulunmamaktadır. Bu sebepten uygun pokemonun uygun zaman aralığında kullanılması da son derece büyük bir önem taşımaktadır. Pokemon savaş güçlerinin iki alt yapı içerisinde incelendiğini görebiliyoruz. Örneğin A türünün hem savunma hem saldırı özelliklerini farklı türler için sıralamak mümkün olabiliyor. Bunu daha sonra detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Ama öncesinde uçan tür pokemonları ne yener sorusunun cevabını arayalım.

Uçan tip pokemonlar kaya, elektrik ve buz türü pokemonlarından çok ciddi anlamda zarar görmektedir. Özellikle bu noktada elektrik pokemonlarının uçan pokemonlar üzerinde ki üstünlüğünün de kesinlikle göz ardı edilmemesi gerektiğinin altını çizmekte fayda var.

Uçan Pokemonlar Hangi Pokemonlara Karşı Kullanılır

Bütünüyle güçsüz pokemonlar olmadığını belirtmekte fayda var. Bu pokemonların hızlı saldırı yapmaları ve son derece çevik olmaları da onları diğer tür pokemonlardan ayıran başlıca özellikleri arasında yer almaktadır. Bu bakımdan bir uçan pokemona sahipseniz, çimen, böcek ve dövüş pokemonlarına karşı kullanabilirsiniz. Doğada da olduğu gibi çoğunlukla uçan pokemonların böcek türü pokemonlara karşı çok ciddi bir üstünlük kurduğunu da belirtmekte fayda var.

Uçan Pokemonlar Nelerdir

Bilindiği gibi her pokemonun iki tip pokemon sınıfı içerisine yazılabilir. Uçan pokemonlar çoğunlukla birincil olarak toprak ikinci olarak uçan pokemonlar sınıfı içerisinde yer almaktadır. Ama bu durum şu an için pokemon go oyunu için sayılmamaktadır.

  • Butterfree
  • Pidgey
  • Pidgeotto
  • Pidgeot
  • Spearow
  • Zubat
  • Golbat
  • Nobat
  • Lapdos

Bu pokemonlar uçan tür pokemonlar arasına dahil edilebilir. Nasıl mücadele ettikleri ve ne gibi artılara sahip olduğunu da sorabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz. İyi oyunlar…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir