Bayi Hosting, Reseller Hosting Nedir ?

Bayi hosting kiralanan internet alanını başka sitelere kullandırmanızı ve satabilmenizi sağlayan hosting türüdür. Hosting internette bulunmak üzere kurduğunuz web sitesinin internette barınma alanıdır. Yani bir internet sitesinin dokümanları ve resim, bilgi gibi saklanması gereken konuları internet çatısı altında depolanması ve korunması gerekmektedir. Bu saklanma işlemi barındırma yani hosting diye adlandırılmaktadır. Bayi hosting ve reseller hosting aynı anlamlara gelmektedirler.

Bayi Hosting

Bu bilgilerin ve dokümanların barındırıldığı alanların, başka biri tarafından kullandırılması bayi hosting olarak adlandırılmaktadır. Bu hizmet sayesinde birçok internet sitesinin barındırılması daha düşük maliyetli olmaktadır. Ayrıca reseller hosting alarak sizler de kendi firmanız bünyesindeki web işlerinde hosting hizmetinizi kendi içinizde sağlayabilirsiniz. Yani, eğer bir bayi hostinginiz varsa firmanızın web işlerinde ekstra hiçbir hosting maliyeti gerekmeyecek. Aynı zamanda, büyük paketler oluşturarak bir hosting firması gibi hizmet verebilirsiniz. Bu yüzden, yüksek kazanç elde etmeyi amaçlayan internet kullanıcıları, bayi hosting alarak bir hosting firması gibi ticaret yapmaktadır. Bu sayede, kendi firmanızın internet ortamındaki faaliyetlerini sürdürürken aynı zamanda, bir hosting firması görevi üstlenerek kazanç da sağlayabilirsiniz. Böyle bir hosting hizmetine sahip olmanızı sağlayabilecek birçok internet sitesi mevcuttur.

bayi reseller hosting

Reseller hosting

Bu siteler, bu hizmetin içeriğini bölümlendirerek birden fazla müşteriye satılabilmesi için hazırlanmıştır. Yani, siz bu hizmete eriştikten sonra kendi pazarlama metodunuza uygun veya sahip olduğunuz müşterilerin taleplerine uygun olan hizmet paketleri oluşturabilirsiniz. Bu da sizler için daha fazla kazanç anlamına gelmektedir. İnternet ortamında para kazanmanın yeni yolu olan bu işlem gün geçtikçe internet kullanıcıları tarafından avantaja dönüştürülmektedir. Sizler de bu hizmete sahip olarak para kazanabilir, hatta bir firma gibi müşterilere sahip olabilirsiniz. Bu konuda en çok sorulan sorular hosting aktiflik süresiyle alakalıdır. Örneğin; siz bir yıllık ücretini ödeyerek bir bayi hosting kiraladınız. Satın alma işleminin altıncı ayında sahip olduğunuz alanın bir kısmını başka bir internet kullanıcısına sattınız. Altı ay sonra hesabınızın yenilenmesi için gereken ücreti ödemezseniz, hesabınız kapanır. Bu ve bunun gibi olaylar sonucunda hostunuzun kapanmaması için düzenli olarak hesabınızı yenilemeniz gerekmektedir.

Sizler de, bayi hosting sayesinde firmanızın web işlerini yönetebilir ve bir hosting firması gibi hizmet verebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir