Psişik Pokemonlara Karşı

Çok dikkat çekici bir pokemon türü ile daha karşınızdayız. Karşılıklı olarak mücadele söz konusu olduğunda ön plana çıkan bu ayrıcalıklı türün son derece güçlü  ve cezp edici birkaç özelliği de bulunmaktadır. Bunlara detaylı olarak değineceğiz. Öncelikle pisişik pokemonlara karşı kullanılan pokemonlar konusuna değinelim.

psişik pokemonlar

Psişik Pokemonları Ne Yener

Daha çok Türkçe karşılığı ile anlatmak gerekirse medyum pokemonlar olarak çevireceğimiz bir türdür. Bu türün son derece güçlü bireyleri bulunmakta ve son derece nadir zamanlarda karşımıza çıkmaktadır. O sebepten güçlü pokemonlarla birlikte kullanılmalı ve ancak bu şekilde yenilgiye uğratılmaktadır. Gerek özellikleri bakımından gerekse pisişik pokemonlara karşı kullanılan pokemonlara detaylı olarak göz atalım. Karşınıza bir psişik pokemon çıkarsa öncelikle hayalet ve karanlık tür pokemonlar kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü yapı ve güç itibariyle bu türlere karşı ciddi anlamda bir zayıflıkları bulunduğunu da itiraf etmek gerekiyor. Bunun dışında psişik pokemonlara karşı kullanılan bir diğer pokemon türü ise böcek türü olarak karşımıza çıkar.

Psişik Pokemonlar Hangi Pokemonlara Karşı Kullanılır

Her zaman için dikkat çekmeyi başaran bu türler hangi türlere karşı çok etkilidir? Bu sorunun cevabı aslında son derece açıktır. En iyisinden zehir ve dövüş türü pokemon bile bulunsa medyum türü pokemonlar bunları çok kolay bir şekilde avlayacaktır. Öncelikle medyum türü pokemonlardan bahsederken savunmalarının zayıf olduğunu ve son derece hantal pokemon olduklarını hatırlatmakta fayda var. Onun dışında karşılıklı olarak mücadele ettikleri pokemonlara karşı üstünlükleri bulunuyorsa onları son derece hızlı bir şekilde avlayabilirler.

Pisişik Pokemonlar Nelerdir

Adetsel olarak çok fazla bulunmazlar. Zaten avlanmaya çıktığınızda da karşınıza çok fazla psişik pokemon çıkmadığı için bu durumun farkına varmış olabilirsiniz. Bazılarından bahsetmemiz gerekirse:

  • Abra
  • Kadabra
  • Alakazam
  • Drowzee
  • Hypno
  • Espeon
  • Azelf
  • Hoopa

Bu pokemonlar arasında sayılabilmektedir. Bunun dışında pek çok farklı türde psişik pokemonun da olduğu bilinmektedir. Yine de hem pokemon go oyununa dahil edilmediği hem de normal şartlar altında da çok adları geçmediği için yazmaya gerek duymadım.

Yorum yapın