Twitch İki Kademeli Güvenlik Nedir ? Nasıl Etkinleştirilir ?

Dünyamızda gelişen teknoloji ile birlikte gerek hobi olarak gerekse bunu kişisel anlamda bir iş olarak kabul etmiş sporcular için spor karşılaşmalarını kaçırmamak, oyuncuların oyun oynayış videolarını canlı olarak izlemek ve son derece ilgi gören oyun etkinliklerini izlemek isteyenler için e-spor etkinliklerinin vazgeçilmez bir ağı olan Twitch’e nihayet iki aşamalı doğrulama sistemi gelmiş bulunuyor. Peki “Twitch İki Kademeli Güvenlik Nasıl Etkinleştirilir ?” diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyarak bu işlemi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Böylece güvenlik sistemini aktif duruma getirip siz de hesabınıza erişmeye ve ele geçirmeye çalışan kişilere dur diyebilir ve engel olabilirsiniz. İki adımlı doğrulama dediğimiz güvenlik sistemi Facebook, Twitter, Google, Microsoft vb. birçok sitede artık daha iyi bir güvenlik sağlamak için kullanılıyor.

Twitch İki Kademeli Güvenlik

Bu sistemi basitçe açıklamak gerekirse bahsettiğimiz güvenlik sistemini aktif hale getirdiğinizde hesabınıza erişmek için istenen kullanıcı adı ve şifrenize ek olarak telefonunuza da tek kullanımlık özel bir şifre gönderiliyor. Bu şifreyi bildiğiniz takdirde hesabınıza giriş yapabiliyorsunuz. Kullanıcı bilgilerinizin yanında hesabınıza giriş yapmak için bu kod da istendiği için hesabınıza girmek isteyen kişi telefonunuza erişemeyeceğinden başarısız oluyor. İşte bu harika sistem artık Twitch’te de var. Öyleyse “Twitch İki Kademeli Güvenlik Nasıl Etkinleştirilir?” bakalım.

Twitch İki Kademeli Güvenlik Nedir

İki Kademeli Güvenlik Nasıl Etkinleştirilir

Twitch hesabınızda iki kademeli güvenlik işleminizi gerçekleştirmek için “Ayarlar” sayfasına girmelisiniz. Hesap ayarlarınıza ulaştığınızda “Güvenlik ve Gizlilik” bölümünde İki Kademeli Güvenlik (Two-Factor Authentication) ayarlama seçeneğine tıklıyoruz. Böylece karşınıza güvenlik kodunuzun gönderileceği telefon numarasını girmek için bir ekran çıkacak. Buraya ülke kodunuzu ve telefon numaranızı doğru bir şekilde girmelisiniz. Telefon numaranızı buraya yazdıktan sonra cep telefonunuza bir kod gelecek, bu kodu ekranda karşınıza çıkan doğrulama kodu bölümüne yazmalısınız. Böylece artık Twitch hesabınıza girerken kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerinizin yanında bu kodu da girmeniz gerekecek. Bu sayede artık Twitch hesabınızda iki kademeli güvenlik aktif hale gelmiş oluyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir