Google da Aranan Kelimeler ile Kazanç Sağlama

Google markasının ücretsiz bir hizmeti olan insights for search, özünde kullanıcılara arama trendleri hakkında bilgi veren bir program. Bu hizmet sayesinde seçtiğiniz bir terime ait aranma trendlerini bölgelere ve tarih aralığına göre inceleyebiliyorsunuz. Insights for search kimler için önemli ?

Aslında bahsi geçen program bir çok açıdan son derece faydalı bilgiler edinmemizi sağlıyor. Arama motorlarında reklam verenler, herhangi bir içerik sağlayıcı ile internet üzerinden kitlelere ulaşanlar, satış ortakları, e ticaret ile ilgilenenler, kısaca internet üzerinden para kazanmak isteyen herkesi yakından ilgilendiren bir hizmet.

Google Arama Trendleri Faydaları

Eğer reklam kampanyası düzenliyorsanız, hangi sloganın, hangi cümlelerin, hangi anahtar kelimelerin hedef kitlenizde daha iyi bir etki bırakacağını ölçebilirsiniz.

Herhangi bir ürün ile yeni bir pazara girmek istiyorsanız, ürüne olan ilginin hangi pazarda daha yüksek olduğunu öğrenebilir, ülkeleri veya bölgeleri karşılaştırabilirsiniz. Ya da belirli bir pazara yeni bir ürünle girmek istiyorsanız, hangi ürün grubunun daha fazla ilgi uyandırdığını tespit edebilir, ya da rakip markaların popülaritesini gözlemleyebilirsiniz.

İlgili aramalar kısmından, seçtiğiniz anahtar kelimeniz ile ilgili diğer aranan terimleri bulabilir, artan aramalar bölümünden, yükselişte olan terimleri inceleyebilirsiniz.

Üstelik tüm bu bilgileri, belirli dönem aralığı seçerek zenginleştirebilir, dönemsel inceleme yapabilirsiniz. Örneğin yeni bir pazara girecek kullanıcı, seçtiği pazardaki ilgi oranını geçmiş yıllarla kıyaslayabilir, ya da yeni bir ürün grubu ile lokal pazara girmek isteyen kullanıcı, artan aramalar bölümünden seçtiği ürünün, tarihsel gelişimini inceleyebilir.

google arama trendleri

Ürün satışını nasıl arttırırım ?

Hangi ürünün hangi pazarda talep gördüğünü araştırabilir, reklam kampanyalarınız için doğru sloganı tespit edebilir, yine anahtar kelime seçiminde ilgi duyulan terimleri tespit edebilirsiniz. Bir ülkede çok aranan bir ürünü, başka bir piyasaya ilk defa sokabilirsiniz. Ya da satmakta olduğunuz ürünle ilgili reklam kampanyalarını daha verimli hale getirerek satışa dönüş oranını arttırabilirsiniz. E-ticaret için faydası ne olabilir?

Google Arama Trendleri ile Hit Arttırma

Aracılık ettiğiniz veya üzerinize aldığınız malların hangi pazarda talep gördüğünü öğrenebilir, buna göre satış stratejilerinizi şekillendirebilirsiniz. Ya da e-ticaret konusu mal seçiminde arama trendlerine göre talep gören ürünleri belirleyebilir, doğru ürün seçimiyle kazancınızı arttırabilirsiniz. Ürünleriniz için reklam kampanyaları düzenleyecekseniz, kampanyaların verimliliğini yükseltebilirsiniz.

Web sitenize içerik hazırlarken, Google Arama Trendleri ile artan aramaları tespit edebilir, bu terimler ile ilgili sayfalar düzenleyebilirsiniz. Yine ilgili aramalar bölümünden talep gören terimlerle içeriğinizi zenginleştirebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir