Powerpoint Kullanarak Bir Resmin Arka Planı Nasıl Kaldırılır?

Powerpoint’te bir resmin arka planındaki gereksiz, dikkat dağıtıcı ayrıntıların kaldırılması görsel olarak daha iyi olduğu gibi, asıl vurgulanmak istenen resmi başka ayrıntılar olmadan gözler önüne serebilirsiniz. Powerpoint‘ te resimler ön planda tutularak projeler, slaytlar hazırlanmaktadır. Görseller ile bilgiler pekiştirilmekte, anlatılmak istenen şey görsel olarak da anlatılarak akıllarda kalıcı olmasını sağlamaktadır. Resim veya fotoğraflar ile anlatılması Powerpoint‘ i Word ve Excel gibi Microsoft eklentilerinden farklı bir yere koymaktadır.

Powerpoint Arka Plan Resmi Değiştirme

Gerek okuldaki proje ödevlerinde, gerekse şirket toplantılarındaki proje tanıtımlarında yada değerlendirmelerinde Powerpoint önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle Microsoft ‘ un en çok kullanılan eklentilerinden biri haline gelen Powerpoint, kullanıcıları çoğaldığı gibi hakkında sorulan soruları da gün geçtikçe çoğalmaktadır. Çünkü çok özellikli tüm programlarda kişiye göre sorular olmaktadır.

Powerpoint aslında oldukça basit ve kullanışı bir arayüze sahiptir. Ama tabi ki bunu biz bildiğimizi için basit gelmektedir. Peki bilmeyenlere de basit gelmekte midir? Tabi ki hayır. Bu sebeptendir ki Powerpoint ile ilgili sorulan, öğrenilmek istenen ve araştırılan birçok soru bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Powerpoint Kullanarak Bir Resmin Arka Planı Nasıl Kaldırılır? sorusudur. Peki nasıl kaldırılır? Neler yapmalıyım? Ekstra bir eklenti yüklememe gerek var mı? gibi soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

powerpoint arka plan resmi değiştirme

Arka Plan Nasıl Kaldırılır? Ekstra bir eklentiye gereksinim var mıdır ?

Öncelikler Powerpoint’te arka planı kaldırmak için herhangi bir eklentiye ihtiyaç yoktur. Nasıl yapacağınıza gelirsek ;

1) Arka Planını kaldırmak istediğiniz resme gelerek, resmin üzerine tıklayınız.

2) Resim Araçları > Biçim > Ayarla > Arka planı kaldırma seçeneğine tıklayınız.

3) Çıkan tutamaçlardan tutarak, kaldırmak istediğiniz alanı dışarıda bırakacak şekilde ayarlayınız (Kalmasını istediğiniz resim çizgiler arasında olacaktır)

4) Kapat seçeneğinde ”Değişikleri Koru” seçeneğine tıklayınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir