Tıklama Başına Ödeme Veren Siteler Güvenilir mi ?

Her şey mümkün olabilir, bazen en güvenilir PTC siteleri bile kâbusa dönüşebilir. Belki server problemleri beklide sadece adminin siteyi bırakması gibi nedenlerden sonunda ödeme alamayabilirsiniz. Peki, bu PTC kâbusundan nasıl kurtuluruz?

Pekâlâ, PTC/PTR siteleri internet üzerinden para kazanmada popüler olduğundan, her gün binlerce internet üyesi giriyor. Ama malesefki kabusa dönüşen birçok bunun gibi site mevcut. Bazı insanlar bu tuzağa düşüyorlar çünkü;

Ödeme yapacağını iddia eden PTC adminlerine güveniyorlar.

Web sitesi geri dönüşünü kontrol etmiyorlar.

Sağduyularını kullanmıyorlar.

Güvenliklerini ihmal ediyorlar.

PTC ve BUX kabuslarından korunmak için işte size birkaç ipucu:

Katılmadan önce düşünün

Her zaman iç sesinize kulak verin.Eğer iç sesiniz size “güvenilir olmak için oldukça iyi” diyorsa muhtemelen öyledir. Kimseye inanmayın, kimse size tıklama başına 100 dolar ödemez. TOS ve Gizlilik politikalarını okuyun.

Araştırma yapın

Katılmayı düşündüğünüz tüm web sitelerini Google’dan araştırın. Kâbus kelimesi ile web sitenin URL’sini yan yana google’da arayın. Ayrıca ödeme almak için PTC Talk, URONLINEBIZ, GPT BOYCOTT gibi forumlara gidin.

PTC ve yeni sitelerle ilgili birçok web sitesi bulunuyor, oradan bu dümen haberlerini öğrenebilirsiniz. Böylece tek yapmanız gereken Google ve diğer favori arama motorlarında araştırmak.

Peşin ödeme yok!

Premium üyeliklere bile anında ödeme yapmam. Hiç bir şey için ödeme yapmam özellikle yeniyseniz ve siteyi çok iyi bilmiyorsanız. Adminler sitelerinin çok iyi olduklarını söylerler fakat kimseye güvenmezler. Bir gecede milyoner olacaklarmış gibi kullanıcılarına yaptıkları çekici tekliflerle ve sizinde bu tuzağa düşmenizle nasıl para kazandıklarını anlıyorsunuz.

tiklama-basina-odeme-veren-siteler-guvenilir-mi

İyice bilgi edinin

Bu sitelerde, forumlarda ve bloglar da bilgi paylaşımında bulunun. Bu siteler hakkında fazla fazla bilgiler okuyun. Eğer admin bir hafta ya da daha fazla süreli sitede aktif olarak bulunmuyorsa, o siteyi bırakın. Adminin size ödeme yapacak ne zamanı ne de parası yoksa, çabanıza değmez. Yinede devam etmek istiyorsanız, bu siteyle ilgili bir bloga girerek referans ve Adsense gelirleri ile para kazanabilirsiniz.

Paranızı Hızlı Bir Şekilde Alın!

En az nakit çıkışları 5-10 dolardır.Beklemez. Nakit çıkışlarını erken alın çünkü daha sonra sitenin size ödeme yapıp yapmayacağınız bilemezsiniz. Bir keresinde bir siteden 50 dolar kazanmıştım ve toplu olarak ödeme beklediğim de nakit çıkışı olmamıştı ve paramı alamamıştım. Bu yüzden alabildiğiniz kadar erken ödeme talep edin.

Yeni Sitelere Asla Güvenmeyin!

Eğer bir site yeni kurulmuşsa hemen katılmayın. Sitenin bir forumu ya da blogu olup olmadığını kontrol edin. Sitenin adı duyulmuş mu olduğuna bakın. Sadece e-mail desteği sağlayan bir siteye asla güvenmeyin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir