Google Filtre Cezasından Kurtulma Taktiği

Yeni bir site açtınız, içeriği doldurdunuz, Özgün yazı yazdınız,  Google tarafından indexlendiniz , sonra dediniz ki hadi bakalım ufaktan ufaktan backlink alım işine girelim dediniz. Nedir, necidir, kim olduğunu bilmediğiniz kişilerden backlink veya seo paketi aldınız.

Ve ne oldu biliyor musunuz?

Hurra, tepetaklak oldunuz. İlk 500 de bile siteniz yok. Sitemizi Google gibi Getir de yapıyoruz ama index almıyor. Vallahi sitemizin infosu da silinmiş.

Sonuç: Sandbox ve/veya filtre cezası yemişsiniz.

Bu saatten sonra ya 301 çekeceksiniz sitenize yada dediğim yöntemi yapacaksınız.

Evet yanlış duymadınız, sitenize doğrudan hit gönderimi yapacaksınız. Bu işlemi yaparken Adsense kodlarını kaldırın yoksa “Banlanırsınız

Doğrudan hit gönderme siteleri var, onlara üye olun ve sadece doğrudan hit gönderin, hitleap bu konuda başarılı bir site, ücretli üyelik almanız gerekiyor doğrudan hit gönderebilmek için.

Unutmayın hitlep’ın ücretli gönderimi değil. Ücretli doğrudan hit gönderimi olacak. Bu işlemi yaklaşık 5-7 gün arasına yayın.

google-filtre-cezasindan-kurtulma-taktigi

Sonuç siteniz yeniden sıralamada.

Sıralamaya girdikten sonra yeni başlar gibi tekrar özgün makale giriyoruz ve Google gibi Getir den indexletiyoruz.

Siteniz en geç 2-3 hafta içinde tekrar eski haline geliyor.

Önemli not: Deneyimlerimizden artık “Backlink” alımı doğrudan bir işe yaramıyor, Nasıl işe yarıyor peki?

Sitenizi güncel tutup, Sosyal Medya‘da paylaştıktan sonra en erken 6 ay içinde azar azar backlink alımına başlayın. Öyle 1000-2000 adet değil, 10-20 adet olacak ve kaliteli sitelerden unutmayın…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir