Anında İndex, Hızlı İndex Alma Taktikleri

Nedir, bu Hızlı İndex alma olayı, biraz bahsetmek istedim.  Bir çok web sitesi google tarafından index alamamaktan şikayetçi, bi yazı yazdınız ve yazınızın index almasını bekliyorsunuz, bekle, bekle, bekle…
Eeee nerdesin google botları, Yok ya, üzerinden tam 2 saat geçti,3 saat geçti, 5 saat geçti yok…

Siteniz eğer yeniyse, SEO bakımından biraz güçsüzse ve sosyal medya entegresi yoksa 1 ay bile bekleseniz, Google sitenize falan uğramaz ve yazınızı indexlemez.

Bunun için 2 taktik vereceğim.

1. Sosyal Medya

2. Google Gibi Getir

Sosyal Medya

Şimdi SEO uyumlu makalenizi yazdınız. Sitenize 3 adet sosyal medya (Twitter,Facebook ve Google +) entegre edin.

Şimdi yazdığınız yazıyı bu 3 sosyal medyaya gönderin. Bir taktik daha geliyor. Bu taktik Google Plus için;

Makalemizin başlığı “Hızlı İndex Almanının Altın Kuralları” olsun. Google +’a başlık girerken bu başlığı hastag haline getirin, yani;

 

#hızlı #index #almak #altın #kurallar #SEO #Google  gibi. Artık bu yazınız toplam 7 etikette var oldu, yani 1 yazı yazdım ama 7 tane oldu diyebilirsiniz.

Yazınızı sosyal medyaya gönderdikten sonra sadece 5dk bekleyin ve yazınızı bir daha aratın, Bingo! Yazınız Google +’da indexlenmiş. Bekleyin sitenizdeki yazıda 10 dk. içinde indexlenir.

aninda-index

Google Gibi Getir

Webmaster Tools’a giriş yapıyoruz, sitemizi seçiyoruz…
Sonra Tarama seçeneğinden Google Gibi Getir linkini tıklıyoruz…Burada önemli detay eklediğiniz link sonuna “/” ekini mutlaka ekleyiniz.

Getir linkine tıkladıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi Dizine gönder seçeneğine tıklıyoruz.

İşlemin son basamağı ise aşağıdaki resimde anlatılmıştır. gönderim yöntemini seçin. Yanlızca bu URL’yi tara ve Gitdedikten sonra yazınız artık Google’da….

Bu URL’yi ve onun doğrudan bağlantılarını tara demek ise şu;

Yazınız içinde link verdiğiniz mesala, google, wikipedia, bağlantı verdiğiniz ne varsa onlarıda tarar. Bunu iyi bir iç SEO yazınızı yazarsanız kullanın. İyi bir yazınız için kullanın…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir