The Rain Dizi, Konusu, Yorumlar

Netflix özel yapımlara devam ediyor. The Rain bu konuda özellikle kıyamet sonrası dizilere farklı bir bakış açısı kazandırmayı başarıyor. Danimarka yapımı olan dizinin konusu ise kısaca şöyle: Dizimiz kuzey ülkelerinde başlıyor. İlk bölümden itibaren bir anda heyecanın içine çekiveriyor sizi, bir yağmurla ansızın gelen virüs tüm dünyayı etkisi altına alarak insanların anında ölmesine ve hasta olmasına neden oluyor.

The Rain Dizi Yorumlar

Buradan sonrası dizi hakkında bilgi içerir!

Aynı zamanda su ile temas etmek hastalık kapmak için yeterli olurken babası bu hastalığı tedavi etmek için uğraşan abi – kız kardeş tam altı sene boyunca kapalı kaldıkları bir sığınaktan ayrılmayı düşündükleri sabah kendileri gibi hayatta kalmaya çalışan bir grup gencin saldırısına uğrarlar. Başta gençler bu ikiliyi önemsemese de dünya üzerinde yiyecek bulma kıtlığının had safhada olması yeni bir ekip kurularak yola çıkmaya mecbur bırakır.

Son zamanlarda post apokaliptik konulu dizi ve film furyası herkesin dikkatini çekmiştir. The Rain ise daha gerçekçi temeller üzerinde yer aldığı için kendine çekmeyi başaran diziler arasına giriyor. Bir zombi durumu dizi için geçerli değil dizi de sadece su ile temas edenler ölüyor ve sonrasında dünya üzerinde ki kaos işleniyor.

Burada çok fazla dizi yorumlamıyoruz. Bir istisna olarak The Rain dizisini yorumlamaya karar verdim. Şimdilik ilk dört bölümünden anladığım kadarıyla kıyamet sonrası bilim kurgusu için son derece farklı bir bakış açısı sunuyor ve oyunculuklara da diyecek yok doğrusu…

Özetle maceraseverseniz, kıyamet sonrası dizi ve filmlerine ilgi duyuyorsanız, uzun süren dizileri sevmiyorsanız kesinlikle kaçırmamanız gerekiyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir