Cam Nasıl Silinir

Su molekülleri cam üzerinde kurur ve iz bırakmaya başlar. Zaman içerisinde kendiliğinden kirlenmeye başlayan camlar hızlı bir şekilde tozlanma yapar üzeri ıslandığı zaman bu toz parçaları çamur olarak tabakalaşır ve kirli bir görünüm oluşmasını sağlar. Öncelikle camın iyi silinmesi için iyi temizlenmesi şarttır. Marketlerde satılan cam sil benzeri ürünler kullanılabileceği gibi deterjanlı bir bezden de destek alarak camınızı temizlemeye başlayabilirsiniz.

Cam Nasıl Temizlenir

Cam temizlerken dikkat edilmesi gerekenler başlığında öncelikle toz zerreciklerinin camı çizmemesine dikkat etmek gerekmektedir. Bunun için yumuşak bir bez kullanılabileceği gibi imkanınız varsa camı olduğu gibi yıkayarak toz ve diğer yabancı parçaların uzaklaşmasını da sağlayabilirsiniz. Bunun dışında camı temizlemek için suyu tamamen emecek bir sentetik bez (eski bir atlet camı en güzel temizleyen bezler arasında sayılabilir.) gazete sayfası tercih edilebilir.

Cam temizlerken gazete parçası hafif top haline getirilerek temizleme yapılmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus tabi ki camın nemli olmasıdır. Cam çok ıslaksa yine üzerinde su kalacak, sonra kuruyacak ve camınızın kirli görünmesini sağlayacaktır.

Araba Camı Nasıl Silinir

Araba camları ise yapısı gereği daha fazla toz ve taş parçaları ile muhatap olduğu için daha etkili bir temizleme yapılması şarttır. Burada en önemli husus camı çizmemektir. Camınızı iyice temizlediğinizden emin olduktan sonra yine gazete parçası yada sentetik güderi yardımıyla temizleme yapabilirsiniz. Burada da camın kurulanması son derece önemli olacaktır. Bezi dörde yada beşe bölerek parça parça ıslandıktan sonra kurulama yapabilirsiniz.

Küçük bir hatırlatma: Araba malzemeleri satılan yerlerde cam silmek için satılan güderilerin bu iş için biçilmiş kaftan olduğunu hatırlatmakta fayda var. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir