Tatilde Ne Yapmalıyım

Mayıs ayının gelmesi demek yaz tatilinin yaklaşması demektir. Peki ama yaz tatilini nasıl geçirmek gerekiyor? Bu konuda bir düşünceniz yoksa belki yazımız size yardımcı olur. Yaz tatili sizin için bulunmaz bir nimet olabilir. Hem kendinizi yenilemeniz hem de zaman geçirmeniz açısından iyi değerlendirebilir ve daha çok eğlenebilirsiniz.

Bu yaz tatilini yenilenmek ve öğrenmek için bir fırsat olarak görebilirsiniz. Yabancı dilinizi geliştirebilir yada hiç okumadığınız yazarların eserlerine göz atabilirsiniz. Aynı zamanda yeni insanlarla tanışabilir ve imkanınız varsa gitmek istediğiniz birkaç yeri görebilirsiniz.

Tatilde Neler Yapılmalı

Sadece sosyal medyada paylaşım yapmak yeterli değildir. Biraz da yaşamak için etrafınıza bakmanızı tavsiye ediyorum. Gökyüzünü bir süre izleyebilir yada elinizde telefon olmadan denizin sesini dinleyebilirsiniz. Uzun süredir gitmediğiniz bir yere gidip hep yanından bakmadan geçtiğiniz bir tarihi eseri ziyaret edebilirsiniz. Tatil demek sadece dinlenmek demek değildir kendinize zaman ayırmak ve olgunlaşmaya başlamak demektir.

tatilde ne yapmalıyım

Tatilde Yapılmaması Gerekenler

Daha önceden yapmaya çalıştığın ama yapmayı başaramadığın şeyleri bu sefer yap! Ne bileyim bir enstrüman çal mesela yada o çok merak ettiğin kitap serisini dizisini değil de tamamının kitabını oku ve bu konuda tüm sene hava atacak kadar bilgiye sahip ol. Annene yardım et, bir evcil hayvan edin yada sabahları koşu yapmaya başla…

Her şeyin yatmak olmadığını şimdiye kadar geçirdiğin tatillerin ötesinde bu tatilde daha eğlenceli bir şey yapmaya başlayarak kendini göster.

Tatilde Değişiklik İyidir

Özellikle tarzını değiştirmek için bu zaman aralığından daha iyisini bulamazsın. Farklı renk saç yada daha değişik bir tarz seni olduğundan daha farklı gösterecektir. Bu durumda bu tatilin en çok yapılması gerekenler arasında yenilenmeyi de yazabilirsin.

Hiç mi tembellik yapmayacaksın? Tabi ki tembellikte yapacaksın ama bunu tatilin başında yapıp ortalarına doğru tembellikten sıkılacağın için bu seçeneği hiç alternatifler arasında belirtmedik bile…

Bisiklete binmeyi de unutma yaşın ilerledikçe unuttuğumuz tüm seçenekler gibi bisiklette artık yapmadığımız alışkanlıklarımız arasında yer alıyor. Bu tatilde bisiklete binmeyi unutmamalı ve biraz olsun pedal çevirmelisin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir