Kız İstemeye Giderken Bilinmesi Gerekenler

Bu yazıyı okumaya başladıysanız oldukça zorlu bir süreç ile karşı karşıyasınız demektir. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki kız isteme ile başlayan düğün ile sona eren bu süreçte satın aldığınız her şeyin daha pahalısı ve daha ucuzu olacaktır. Aynı zamanda aldığınız ve yaptığınız herşeyi beğenmeyen ve çok beğenen biri muhakkak olacaktır. O sebepten önemli olan eşinizin ve sizin beğenip beğenmemenizdir. Aksi takdirde devamlı olarak başka insanları memnun etmeye çalışırken ciddi anlamda yorulacağınızı da söyleyebilirim. İlk olarak en çok sorulan sorulardan bir tanesi ile başlayayım kız istemeye giderken kaç gül alınmalıdır? Bu sorunun cevabı sizin ekonomik durumunuza göre değişecektir. 101 gül de alan var bir buket yaptırıp giden de tamamen size kalmış bir durum o sebepten çok fazla heyecan yapmadan ekonomik durumunuza uygun bir çiçekle gitmenizi tavsiye ederim.

Kız İstemeye Kaç Kişi Gider

Bu iki tarafın karşılıklı olarak anlaşmasına bağlıdır. Ama kız tarafının herkese ayrı ayrı kahve yapacağı ihtimalini göz önünde bulundurarak ona göre bir rakam çıkarmanız da fayda vardır. Gereksiz kalabalık herkesin yorulmasına neden olacaktır. Aynı zamanda yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu konuda beğenisi olmayan insanların çoğalmasına neden olur. Bir diğer husus ise kız tarafı ile erkek tarafının eşit sayıya sahip olması gerektiğidir. Tabi ki birkaç fark olabilir ama tamamen tek taraflı bir çoğunluğun olması da zorluk yaşanmasına neden olabilir.

kız isteme

İstemeye Giderken Ne Giyilir

Erkek en yakışıklı ve şık halini sergileyerek başlamalıdır. Çünkü kız tarafından sizi ilk kez görecek olan kişiler notunuzu tamda orada verirler. Bu sebepten giydiklerinize çok dikkat etmeniz gerektiğinin baştan altını çizmekte fayda var. Eğer kız isteme gününü önceden belirlediyseniz hazırlıklarınızı da ona göre önceden yapmış olmanızın son derece önemli olduğunun altını çizelim.

İstemeye Giderken Alınacak Çikolata

Nedendir bilinmez ama alınacak çikolatanın damattan daha önemli olduğunu söylemek istiyorum. İnanılmaz önemlidir. O çikolatanın sunulduğu gondol ve içerisinde bulunduğu çikolatanın son derece büyük bir önemi bulunmaktadır. O sebepten kız istemeye giderken kesinlikle ve kesinlikle çikolatayı ve gondolu kalitesiz almayın. Biliyorum gereksiz ve saçma bir adet ama aksi takdirde çok ciddi laf işitmeniz de mümkün olacaktır. Bu durumun önüne geçmek için çikolatanızı en kalitesinden gondolunuzu en şık ve en büyüğünden alın. Tekrar altını çiziyorum en kalitelisi olsun.

İsteme merasiminde damadın çok konuşması hoş karşılanmaz. Ama tamamen ezik bir şekilde oturması da hoş karşılanmaz. Damat adayının yaptığı her harekete dikkat ederek oturması ve sorulan sorulara mümkün olduğunca tatmin edici cevaplar vermesi beklenir. Bu bakımdan hem özgüveninizin hem saygınızın tartıldığı bu aşamada size biri soru sorduğu zaman o soruları iyi tartmalı ve karşınızda ki kişinin tam olarak anlayacağı cevaplar vermeye özen göstermelisiniz. Örneğin mesleğiniz sorulduğunda sadece yaptığınız işi değil, nerede yaptığınızı da söylemeniz son derece etkili olacaktır.

Ne İş Yapıyorsun Sorusu Önemli

Zaten size kısa süre içerisinde sigortalı olup olmadığınıza benzer sorularda gelecektir. Hali hazırda kız tarafı sizi tamamen araştırdığı için zaten çoğunlukla bildiği soruları sorarak sizin konuşmanızı test edecektir. Bu konuda kız tarafında gereksiz özgüveni ile ortaya çıkan amca/dayı benzeri akrabalar sizi uzun uzun süzerek zorlu sorular sorabilirler. Doğru cevaplar yardımıyla bu zor sınavdan da son derece kolay bir şekilde kurtulmanız mümkün olacaktır. Ne olursa olsun çok gerilim yapmak yanlıştır bir anda olup bitecek ve geriye dönüp baktığınızda gülümseyerek hatırlayacağınız anılar bırakacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir